Jaarverslag van de secretaris 102 JAARVERSLAGEN 2002 Bestuur In 2001 is veel energie gestoken in het aanhalen van de band tussen bestuur en andere gremia van het Genootschap. In 2002 is veel aandacht geschonken aan contacten met andere organisaties op cultureel gebied. De bedoeling hiervan was om het Genootschap en haar verzamelingen meer bekendheid te geven, maar ook om te kijken wat diverse organisaties die zich bezig houden met het cultureel erf goed voor elkaar kunnen betekenen. In dit kader is eind augustus een symposium georganiseerd over het oudste deel van de collectie van het Genootschap. Dit sym posium was onder andere bedoeld voor leden van de Culturele Raad, het bestuur van het Genootschap, conservatoren en relevante derden. Hiernaast zijn er ken nismakingsgesprekken gevoerd tussen bestuursdelegaties van het Genootschap en delegaties van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en Scoop. Uit genoemde bijeenkomsten kwam steeds naar voren dat het Genootschap meer heeft te bieden dan men in eerste instantie denkt. Er ligt dus een belangrijke taak om het Genoot schap grotere bekendheid te geven bij een breder publiek. In het verslagjaar is gewerkt aan de aanpassing van het bruikleencontract met de Zeeuwse Bibliotheek. Een en ander is helaas nog niet afgerond, onder meer omdat met betrekking tot de eigendom van diverse boeken enige onduidelijkheden bestonden. Ook het bruikleencontract met het Zeeuws Museum is aan de orde gekomen. Het lijkt een goede kans om met een nieuw aangestelde directeur en een nieuwe Raad van Toezicht bij het Zeeuws Museum de zaken nader te reglemente ren en te verduidelijken, voor zover dat nog niet is gebeurd. In het verslagjaar is een aanzet gegeven voor een discussie over het beleid met betrekking tot dubbele exemplaren, met name uit de Zelandia Illustrata. Er is nog geen standpunt ingenomen. Een tweetal ontwikkelingen baart het bestuur zorgen: het teruglopend aantal leden van het Genootschap en de problematiek rond de verkoop van de Agenda. Voor wat betreft het eerste is aan de werkgroepen en commissies gevraagd met ideeën te komen over hoe de teruggang een halt toegeroepen kan worden. Helaas is hier niet veel uitgekomen, maar het blijft een punt van aandacht. Aan het Genootschap kleeft kennelijk nog teveel een aureool van 'elitair' (op welke wijze dan ook). Het bereiken van potentieel geïnteresseerden is een belangrijk aan dachtspunt en het bestuur staat open voor suggesties terzake. Met betrekking tot de Agenda het volgende: ieder jaar wordt door de Agenda commissie een prachtige agenda samengesteld. Het probleem is echter dat in feite praktische medewerking voor acquisitie en verspreiding ontbreekt. Hierover heeft ook overleg plaatsgevonden met de Agendacommissie. Het zou buitengewoon spijtig zijn om vanwege een gebrek aan menskracht een dergelijk project, waarin zeer veel tijd wordt gestoken door de leden van de Agendacommissie en dat een geweldige publicitaire waarde heeft, in de toekomst te moeten afblazen. Nadere reflectie met betrekking tot dit praktische probleem, heeft tot nu toe helaas niets opgeleverd.

Archief | 2003 | | pagina 104