JAARVERSLAGEN 2002 103 In het verslagjaar is een Genootschapspenning uitgereikt aan mevrouw drs. C.E. Heyning. Mevrouw Heyning is de laatste jaren de drijvende kracht achter het op orde brengen van de verzamelingen. Zo zijn onder haar leiding vele objecten geïn ventariseerd, gefotografeerd en geregistreerd. In 2002 hebben de volgende mutaties en benoemingen plaatsgevonden. Mevrouw mr. M.M.C. van de Kraats, eerste secretaris, heeft het bestuur van het Genootschap verlaten en is opgevolgd door de heer mr. drs. L.H. Remmerswaal. De heer P.W. Moerdijk heeft de Genootschapsraad verlaten, de heer J.N.A. de Quaasteniet is tot deze raad toegetreden. Mevrouw drs. C.E. Heyning en mevrouw dr. J.C. Dekker verlieten de commissie tot redactie van het tijdschrift Zeelandde dames drs. E.F. Molendijk-Dijk en drs. B.I. Sens zijn toegetreden tot deze commissie. Bij de commissie tot redactie van Archief en Werken is de heer dr. ir. W.G. Beeftink afgetreden; mevrouw dr. J.C. Dekker en de heer dr. J.P. Bekker zijn benoemd. Mevrouw I.K. Leeftink-Meijer is tot de coördinatiecommissie Verzamelingen toegetreden. De Promotiecommissie is uitgebreid met de heren drs. H. Eversdijk en W.C. Allaart. Mevrouw E.C. Westland is aangetreden als con servator mineralen en gesteenten. Administratie De functie van administratrice werd vervuld door mevrouw A.K. van Noppen. Vertegenwoordiging Het Genootschap werd in het bestuur van de Stichting Omroep Zeeland ver tegenwoordigd door de heer drs. R.L. Koops. In de Raad van Toezicht van de Zeeuwse Museumstichting werd het Genootschap vertegenwoordigd door mevrouw L.W.D. Geluk-Poortvliet en de heer dr. C. Kostense. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 1388 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Tijdens de algemene ledenvergaderingen werden 45 nieuwe leden voorgesteld. In 2002 ontvielen het Genootschap zestien leden door overlij den, te weten: mevrouw J. Adriaanse-de Klerk, Jhr. J.W. van Reigersberg Versluys, drs. A.C. Drinkwaard, J.J.P. den Hertog, mevrouw M.H. Lens van Rijn, J. Kwekkeboom, dr. C. Boerden, E Pos, E.P. Lenshoek, mevrouw mr. J.H. Fortgens- Bakker, ing. A. Louwerse, A.J.H. baron van Lynden, R. Bolderman, J. de Jonge, J.H.W. Arnoldus en Tj. Spanjer. Het lidmaatschap werd opgezegd door 77 leden. Aan het eind van het verslagjaar telde het Genootschap 1340 leden onder wie 60 huisgenootleden. Werkgroep Historie en Archeologie Het ledental van de Werkgroep en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect onderzoek daalde in 2002 tot 758 leden. De Algemene Ledenvergadering kwam op 9 april bijeen. Tijdens deze bijeenkomst keurde de ALV het door het bestuur aangepaste en gewijzigde reglement goed. De goedkeuring en vaststelling door het KZGW-bestuur zal in 2003 volgen. Het bestuur kwam viermaal bijeen. De pe riodiek aftredende bestuursleden mevrouw W.B. van den Bout, de heren drs. I.J. van Loo en J.P.B. Zuurdeeg werden bij acclamatie herbenoemd. De reguliere num-

Archief | 2003 | | pagina 105