JAARVERSLAGEN 2002 105 heer H.J. Raad srelde zich na tien jaar bestuursfuncties (penningmeester en lid) vervuld te hebben, niet herkiesbaar voor een nieuwe periode. Doordat er geen nieuwe kandidaat was bleef de ontstane vacature oningevuld, zodat het bestuur voorlopig met vier bestuursleden verder gaat. De heer Raad blijft wel de redactie van het ledenblad Voluta verzorgen. Bestuurslid de heer J.N.A. de Quaasteniet werd gekozen als nieuwe vertegenwoordiger namens de Werkgroep Geologie in de Genootschapsraad. Hij trad in de plaats van de heer P.M. Moerdijk, die de func tie beschikbaar stelde na deze vele jaren te hebben vervuld. De volgende lezingen werden gehouden. Op 22 maart hielden de heren H.J. Raad uit Kruiningen en A.C. Rijken uit Middelburg een lezing over 'Zoetwaterschelpen op zoute stran den'. Aansluitend waren de sprekers behulpzaam bij het determineren van door de leden meegebrachte vondsten. Op 19 april hield de heer drs. A. Schulp, paleonto loog van het Natuurhistorisch Museum Maastricht, een lezing over 'Alles over Bèr, de nieuwe Mosasaurus'. Op 18 oktober volgde een lezing over 'Massastrandingen walvissen', door de heer dr. W.H. Dudok van Heel uit Vlissingen; op 22 novem ber 'De genoegens van de Westerschelde van A (Antwerpen) tot Z (Zwin)', deel 3 van de serie 'Verknocht aan Zeeland', door de heer G.J. Geuze uit Oost-Souburg en op 20 december 'Reizen door het Massif Central', door de heer J.M. Moraal te Vlissingen. Op 9 november was er een determinatiebijeenkomst ten behoeve van de nieuwe Fossielenatlas. Verder werden drie avonden gehouden waarop de werk groepleden de gelegenheid kregen hun bijzondere vondsten te laten zien of elkaar deelgenoot te maken van (geologische) vakantie-ervaringen. Velen maakten hier van gebruik. Op 22 februari werden dia's getoond van de bottenvistocht in juli 2001 (Lex Kattenwinkel), verder werden vondsten getoond van het opgespoten terrein in de omgeving van Doel (Freddy van Nieulande, Frans Frenken, Lex Kattenwinkel) en geplastificeerd materiaal voor de Landelijke Fossielendag te Leiden (Alice Krull). Op 24 mei werd materiaal getoond uit de kleigroeve Egem, België (Bert Wetsteyn, Freddy van Nieulande) en strandvondsten bij Nieuwvliet en op de Kaloot. Op 27 september waren te zien: stenen, serpentiniet uit de groe ve Fakse, Denemarken (Alice Krull), oesters en andere fossielen uit Toscane en fos sielen van Wissant (David Lous). De Werkgroep Geologie hield in 2002 twee excursies. Op 20 april vond een verzamelexcursie plaats naar het strand te Nieuwvliet. Er werden slechts enkele haaientanden gevonden, maar wel veel schel pen. De meeste soorten zijn aangetroffen in fijn schelpengruis dat sommigen had den meegenomen om thuis uit te zoeken. De excursie was gekoppeld aan een bezoek aan het Visserijmuseum te Breskens, met een rondleiding door beheerder Els Moerland. Op 19 oktober werd een excursie gehouden naar de Meester van der Heijden-groeve (De Kauter) te Nieuw-Namen, waaraan veertien leden deel namen. Beheerder en conservator Richard Bleijenberg verzorgde een rondleiding, doorspekt met smeuïge verhalen, 's Middags werd een bezoek gebracht aan het Schelpenmuseum van werkgroeplid Gerrit de Zeeuw te Zaamslag. Hij heeft een indrukwekkende collectie opgebouwd, bestaande uit fossiele en recente schelpen en andere fossielen, mineralen en archeologische vondsten. De Werkgroep Geologie verzorgde een stand op de eerste Landelijke Fossielendag, op zondag 3 maart in het Pesthuis van natuurhistorisch museum Naturalis te Leiden. In haar presentatie van Zeeuwse fossielen stelde de werkgroep de Kaloot centraal. Belangstellende bezoekers mochten uit een schoenendoos met Kalootfossielen zelf

Archief | 2003 | | pagina 107