106 JAARVERSLAGEN 2002 iets uitzoeken. Deze door Naturalis georganiseerde dag trok zeer veel belangstel ling en zal vrijwel zeker de komende jaren een vervolg krijgen. Acht leden van de Werkgroep Geologie maakten gebruik van de uitnodiging van conservator J.M. Moraal om op 13 juli deel te nemen aan de bottenvistocht in de Pas van Terneuzen op de Westerschelde. Bijzondere vangsten waren onder meer een rib van een mam moet, een deel van een walvisschedel mét gehoororgaan en een levend exemplaar van de diepwatermossel Mytilus cf galloprovincialis. Op de boot werden filmop names gemaakt van de vader van de huidige schipper ten behoeve van een docu mentaire over de watersnoodramp. De Werkgroep Geologie reageerde in juni bij Gedeputeerde Staten van Zeeland op de rapporten die de komst van de Westerschelde Container Terminal aan de Kaloot mogelijk moesten maken (Inspraakrapport, Volledig herziene deelstudie Natuur en Ecologie van het MER, Aanvulling MER, Herziening Streekplan). In haar beargumenteerde bedenkingen stelde de werkgroep dat de Kaloot in natuurwetenschappelijk opzicht een unieke, onvervangbare vindplaats van fossielen is, die met het oog op wetenschappelijke waarden en potenties behouden dient te blijven. De Werkgroep Geologie was voornemens om bij de Raad van State in beroep te gaan tegen de (in oktober door Provinciale Staten aangenomen) Streekplanherziening Westerschelde Container Terminal. Na bekendmaking van dit voornemen bleek echter dat de werkgroep niet in beroep kon gaan, omdat zij geen rechtspersoon is. De werkgroep steunde wel een van haar leden die persoonlijk bij de Raad van State in beroep ging tegen de streekplanherziening. De Werkgroep Geologie verleende op 28 september medewerking aan de familieverzameldag schelpen en fossielen van het Zeeuws Museum te Middelburg. In de gangen van de Abdij toonden enkele leden een deel van hun collectie en voorts determineerden zij fossielen van bezoekers. Op het Abdijplein was een lading schelpen gedeponeerd, waarmee kinderen aan de slag gingen om schelpenmonsters en maskers te maken. De dag werd een groot succes. Na afloop van deze familiedag hield de Werkgroep Geologie in samenwerking met vereniging Redt de Kaloot een excursie naar de Kaloot. Tijdens deze dag presen teerde Redt de Kaloot de uitgave 'Panorama Kaloot', een uitgave waarvan de tekst werd verzorgd door werkgroeplid de heer H.J. Raad. Op 23 november verzorgden enkele leden van de Werkgroep Geologie een stand op de tweejaarlijkse Internationale Schelpenbeurs en Symposium in het Erasmiaans Gymnasium te Rotterdam. Werkgroeplid de heer H.J. Raad hield een lezing met als thema 'De schelpenfauna in de 'crag' van East-Anglia'. Het verenigingsblad Voluta verscheen tweemaal. Werkgroep Muziek De ledenvergadering werd gehouden op 24 april 2002 in de Zeeuwse Bibliotheek. Het ledenaantal van de Werkgroep Muziek bedroeg circa 120. Het bestuur kwam vijfmaal bijeen ter bespreking van lopende bestuurszaken, waaronder de concerten en andere activiteiten. De volgende concerten/activiteiten werden georganiseerd. Op 28 februari en 7, 14 en 21 maart werd, in samenwerking met de ZVU en de heren Hans Pot en Stoffel Gunst, een liedcursus gegeven, waarin diverse teksten van Goethe het uitgangspunt vormden. Op 13 april vond een recital plaats in Veere, door de sopraan Christianne Stotijn, begeleid door Joseph Breinel. Uitgevoerd werden liederen van Schubert, Schumann en andere componisten uit

Archief | 2003 | | pagina 108