JAARVERSLAGEN 2002 107 de negentiende eeuw op teksten van Goethe. Op 19 april werd in de Doopsgezinde Kerk te Middelburg het muziekdrama 'Orlando Furioso' uitge voerd door twintig zangers en instrumentalisten. In de voorstelling klonk muziek van William Byrd, Giaches de Wert, Orlando di Lasso, Jachet van Berchem, en anderen. Het geheel stond onder leiding van Ludy Vrijdag en David van Ooyen. Op 23 november traden studenten van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag op met een oratorium van Stradella. Het geheel stond onder leiding van diri gent Enrico Gatti Bussink. Werkgroep Theologie In het jaar 2002 heeft de Werkgroep Theologie drie lezingen georganiseerd. Op 13 februari sprak de heer prof. dr. W. Derkse over de spiritualiteit van de Benedictijnen. De heer Derkse is hoogleraar filosofie aan de Technische Universiteit van Eindhoven. Op 19 maart hield de heer dr. Wiersinga een inlei ding met als titel: 'Portret van een postmodern geloof'. De heer Wiersinga was werkzaam als studentenpastor in Amsterdam en Leiden. Op 11 december sprak de heer dr. J. van Eij natten over de ontwikkelingen in de hervormde/gereformeerde kerk in de zeventiende en vooral de achttiende eeuw, speciaal met betrekking tot de tolerantiegedachte. Dr. Van Eijnatten is kerkhistoricus en lid van de inter universitaire werkgroep 18e eeuw die onderzoek doet naar de cultuurgeschiedenis van die periode in België en Nederland. Het aantal bezoekers lag gemiddeld rond de veertig. Werkgroep Kunstgeschiedenis De werkgroep heeft vier activiteiten georganiseerd. De activiteiten vonden, zoals gebruikelijk, plaats op de tweede maandag in februari, maart, oktober en novem ber. In februari hield mevrouw drs. M. Bosma, conservator moderne kunst van het Centraal Museum in Utrecht een lezing in de Schouwburg over vier generaties Toorop/Fernhout. De lezing van 11 maart werd gecombineerd met de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Na afloop van de vergadering hield de heer Th. Laurentius een voordracht over Rembrandt. In oktober werd een bezoek gebracht aan het toen pas geopende Muzeeum in Vlissingen. De novemberlezing over Gust Romijn werd verzorgd door mevrouw drs. I.V.T. Spaander. In het verslagjaar vier de de werkgroep het tweede lustrum. De geplande lustrumactiviteit, een dag naar Tholen, ging wegens gebrek aan belangstelling helaas niet door. Op bestuurlijk gebied hebben de volgende mutaties plaatsgevonden: mevrouw M.C. van den Tempel-Penning trad af als bestuurslid, mevrouw drs. C.E. Heyning werd voor een derde periode benoemd. De heren drs. D. de Kup en K. Meertens werden nieuw als bestuurslid benoemd. Het bestuur vergaderde driemaal. Eind december had de werkgroep 125 leden. Agendacommissie Eind juni 2002 verscheen de Genootschapsagenda 2003 met als thema 'Water'. De afbeeldingen werden ontleend aan de verzamelingen van het Zeeuws Genootschap. Door de inzet van onder andere de heer C.J.G.Th.M. van Kempen en mevrouw A.K. van Noppen is de gehele oplage van 4.000 exemplaren uitver kocht en leverde de uitgave een positief resultaat op. In het gemeentehuis van

Archief | 2003 | | pagina 109