108 JAARVERSLAGEN 2002 Schouwen-Duiveland te Zierikzee werd van 26 augustus tot en met 18 september een expositie gehouden waar een selectie van de in de agenda opgenomen prenten uit de Zelandia Illustrata te zien was. In de herfst is begonnen met de voorberei ding van de agenda 2004. Activiteitencommissie De Genootschapscolleges 2001-2002 werden in januari en februari 2002 besloten met serie III: Monotonisering. Deze colleges werden gegeven door de heer prof. dr. A.C. Zijderveld ('Wat is Monotonisering?'), de heer prof. dr. A.M. Bevers ('Stefan Zweig en de monotonisering van de wereld'), de heer A. Peper ('Ritzer over de McDonaldisering') en de heer prof. dr. P.H.A. Frissen ('De Lege Staat'). De jaarlijkse excursie op 20 april ging naar Lille in Noord-Frankrijk met een stads wandeling en een bezoek aan het museum. De Genootschapscolleges in het najaar werden verzorgd door de heren dr. E.J.C. Tigchelaar, dr. M.N. van der Meer en prof. dr. F. Garcia Martinez (serie I: De Dode-Zee Rollen) en mevrouw drs. C.E. Heyning (serie II: De VOC in huis; de invloed die de VOC in de 17e en 18e eeuw op het woonhuisinterieur heeft gehad). Commissie tot redactie van Archief en Werken De Commissie tot redactie van Archief en Werken is uit hoofde van artikel 41 van de statuten van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen door het bestuur belast met het verzorgen van de uitgave van het jaarboek van het Genootschap Archief; Mededelingen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen), van publicaties in de reeks Werken uitgegeven door het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en van catalogi van de verzamelingen. Jaargang 2002 van het Archief verscheen ten gevolge van een door externe facto ren veroorzaakte vertraging in 2003, in een nieuwe opmaak. De commissie trof een regeling met het bestuur inzake de externe financiering van publicaties in de reeks Werken. De commissie bereidt een aantal publicaties in de reeks voor. Wat de catalogi van de verzamelingen betreft, bereidt de Commissie een catalogus van de sceatta's voor, die is samengesteld door de in 2000 overleden conservator Munten en Penningen C.J.F. Klaassen en W. Op den Velde en een catalogus van de botten van de landzoogdieren die eigendom zijn van het Genootschap (samenstelling: A.P.J. Bil, D. Mol, J.M. Moraal en J. de Vos). Commissielid de heer dr. ir. W.G. Beeftink trad in het verslagjaar terug. Tot de commissie traden toe de heer dr. J.P. Bekker en mevrouw dr. J.C. Dekker. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland De elfde jaargang van het tijdschrift Zeeland, waarin vier nummers verschenen, was geheel in een nieuw jasje gestoken. Na tien jaargangen vond de redactiecom missie het tijd voor een modernere lay-out. De vaste rubrieken bleven behouden; in de rubriek Genootschapsverzamelingen werd aandacht besteed aan een aquarel van Arie Martinus Luyt en een prent van Baarland uit de Zelandia Illustrata, als mede aan objecten van Petronella Moens en de gedenksteen van de vuurtoren bij Den Haard uit de Genootschapscollecties. Met het maartnummer werd een index op de tiende jaargang (2001) verstuurd. Met ingang van het verslagjaar zal gebruik gemaakt worden van een net van regiocorrespondenten, die desgevraagd de redac-

Archief | 2003 | | pagina 110