Jaarverslag van de Genootschapsraad JAARVERSLAGEN 2002 109 tieleden op de hoogte zullen houden van recente ontwikkelingen in hun regio of op hun vakgebied of beleidsveld. Mevrouw dr. J.C. Dekker, van 1998 tot 2000 hoofdredacteur, alsmede mevrouw drs. C.E. Heyning, die vanaf 1997 opmaakre dacteur was, namen afscheid. In hun plaats traden toe tot de commissie mevrouw drs. E.F. Molendijk-Dijk en mevrouw drs. B.I. Sens. De Genootschapsraad kwam dit verslagjaar viermaal bijeen, namelijk op 15 janu ari, 15 april, 17 juni en 28 oktober. Voor de Werkgroep Geologie kwam de heer J.N.A. de Quaasteniet in de plaats van de heer P.W. Moerdijk. De Raad overlegde met het bestuur van het Genootschap over de volgende onderwerpen en beleids voornemens: 1Lidmaatschap en positie werkgroepen. Het nieuwe reglement voor de werkgroepen werd op 12 december 2001 door de algemene ledenvergadering aangenomen. De Werkgroep Geologie vreest dat nu veel werkgroepleden hun lidmaatschap op zullen zeggen. De Werkgroep Historie en Archeologie heeft door het samen gaan met de dialec tenvereniging speciale problemen, die niet gemakkelijk op te lossen zijn en daarom de blijvende aandacht van het bestuur verdienen. De werkgroep zal ook zelf zoeken naar oplossingen. Ook wordt gesproken over de gewenste hoogte van de subsidies die door het bestuur van het Genootschap aan de werkgroepen ter beschikking worden gesteld. 2. Het Zeeuws Museum. Per 1 januari 2002 is het bestuur van de Zeeuwse Museumstichting afgetre den. Er komt nu een Raad van Toezicht, waarin twee mensen worden benoemd uit de kring van het Genootschap. Het is wenselijk dat het museum zo snel mogelijk, desnoods gedeeltelijk, weer wordt opengesteld. 3. Depots. De inhoud van het depot in" Souburg wordt geïnventariseerd en gecontro leerd; een nieuw verpakkingssysteem wordt toegepast. De inrichting van het nieuwe depot bij het Zeeuws Museum werd bekeken door de heer F.A.D. van Nieulande. 4. Samenwerking met andere organisaties op het culturele vlak. Het bestuur van het Genootschap streeft dit na; zo is contact gelegd met de culturele raad van de Provincie, evenzo met Scoop en SCEZ. 5. Website. Het Genootschap dient een website te realiseren. De gemeente Vlissingen heeft zich bezig gehouden met een nieuwe website waarbij ook aandacht is gegeven aan het Genootschap. Belangrijk is vooral dat er vier grote bruik leennemers zijn. Deze presenteren de verzamelingen al op hun websites. De website van het Genootschap kan dus betrekkelijk eenvoudig zijn en doorver wijzen naar de bruikleennemers. De heer drs. A.C. Meijer houdt zich met dit onderwerp bezig. 6. Beheer collecties en bruikleenovereenkomsten. De collecties bij het Zeeuws Museum worden gefotografeerd en beschreven

Archief | 2003 | | pagina 111