110 JAARVERSLAGEN 2002 door de desbetreffende conservatoren. Hier is sprake van goede voortgang. In de Zeeuwse Bibliotheek zijn bij het bombardement en de daaropvolgende brand in 1940 door het bluswater veel banden uit elkaar geraakt. Stempels van het Genootschap zijn daardoor verdwenen. Later is alles gestempeld alsof het eigendom van de Provincie was. Het Genootschap heeft destijds met de Provincie een bruikleenovereenkomst opgesteld voor de boeken e.d. in de bibliotheek. Ook nu blijft de regeling met de Provincie bestaan, maar voor een deel van de collectie zal er met de Zeeuwse Bibliotheek rechtstreeks een over eenkomst worden opgesteld. Een nieuwe bruikleenovereenkomst met het Maritiem Muzeeum in Vlissingen is ook nodig. Voor de muziekinstrumenten in het stadhuis in Veere moet een andere ruimte worden gevonden. 7. Diversen. PR-activiteiten; de te verwachten publicaties van Archief en Werken; lezingen en conferenties van de verschillende werkgroepen en de genootschapscolleges. Jaarverslag van de Coördinatiecommissie Verzamelingen In het verslagjaar wijzigde de samenstelling van de Coördinatiecommissie Verza melingen. Op de Algemene Ledenvergadering van het Genootschap in juni werd mevrouw I.K. Leeftink-Meijer tot nieuw lid benoemd. De commissie bestond daardoor, met de al zittende leden mevrouw drs. C.E. Heyning, mevrouw dr. J.C. Dekker, de heer F.A.D. van Nieulande en de heer drs. F. van der Doe, weer uit vijf leden. Mevrouw Heyning woonde als adviseur de bestuursvergaderingen bij. De Coördinatiecommissie werd in de Genootschapsraad vertegenwoordigd door de heer Van Nieulande. In 2002 kwam de commissie negen maal bijeen, daarbij wederom administratief ondersteund door mevrouw A.K. van Noppen. Op de ledenvergadering van juni werd de Genootschapspenning uitgereikt aan mevrouw Heyning wegens haar verdiensten voor de Verzamelingen. De voor- en najaarsver gaderingen van de conservatoren vonden plaats op 13 april en 23 november. Het aantal conservatoren kon opnieuw worden uitgebreid. Op de Algemene Leden vergadering in december werd mevrouw E.C. Westland tot tweede conservator voor de afdeling Mineralen en Gesteenten benoemd. Op deze ledenvergadering hield de andere conservator Mineralen en Gesteenten, de heer J.M. Moraal, een voordracht over vulkanische gesteenten. Het verslagjaar stond vooral in het teken van de oudste onderdelen van de verzamelingen van het Zeeuws Genootschap. Op 30 augustus vond het door de Coördinatiecommissie Verzamelingen, in samen werking met het Zeeuws Archief, georganiseerde symposium 'Van zwervend goed tot erfgoed' plaats. Op dit symposium stonden de beginperiode van het Genoot schap en de oudst verzamelde voorwerpen centraal. Er werden lezingen gehouden door drs. B. Sliggers (Teylers Museum), dr. H.J. Zuidervaart (Museum Boer- haave), drs. A.C. Meijer (Zeeuws Archief), mevrouw drs. Ch. van Rappard (Inspectie Cultuurbezit) en de leden van de Coördinatiecommissie mevrouw Heyning en de heren Van der Doe en Van Nieulande. In het decembernummer van Zeeland werd hiervan uitgebreid verslag gedaan door mevrouw Dekker. Op deze goedbezochte en voor de verschillende bruikleennemers en de Zeeuwse poli tiek bestemde bijeenkomst, werd het belang van de verzamelingen van het Zeeuws

Archief | 2003 | | pagina 112