De auteurs 125 Drs. W.C.J.A. de Coninck (1968) bracht zijn jeugd door in Koewacht, doorliep de Jansenius Scholengemeenschap in Hulst en studeerde geschiedenis aan de Universiteit Leiden. Dit artikel is een bewerking van zijn doctoraalscriptie 'Van d'Ee tot Hontenisse...; de opzet en financiering van het anti-annexatie comité Zeeuwsch-Vlaanderen in 1918-1919'. Sinds 2002 is hij werkzaam als freelance journalist. Verder is hij vanaf 2004 actief als communicatieadviseur bij een advo catenkantoor. Drs. C.E. Heyning (1950) studeerde kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Leiden en is werkzaam als freelance kunsthistoricus. Sinds 1999 is zij conservator kunst, kunstnijverheid en historische voorwerpen van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Dr. J. Parmentier (1956) is assistent-professor aan de Universiteit van Gent, vak groep Nieuwe Tijden. Hij is gespecialiseerd in sociaal-economische geschiedenis, zestiende tot achttiende eeuw, maritieme geschiedenis en overzeese geschiedenis. Zijn belangstelling gaat ook uit naar historische reisverhalen en reisgeschriften als historische bronnen. Recente publicaties: Oostende Cie. Het verhaal van de Zuid- Nederlandse Oost-Indiëvaart 1715-1735 (2002); PeperPlancius en Porselein. De reis van het schip Swarte Leeuw naar Atjeh en Bantam 1601-1603 (2003); (in voorbe reiding) Het gezicht van de Oostendse handelaar. Studie van de Oostendse kooplieden, reders en ondernemers actiefin de internationale maritieme handel en visserij tijdens de 181' eeuw (2004). Dr. E. Pijning (1963) doceert geschiedenis aan de Minot State University (Noord- Dakota, Verenigde Staten). In 1997 verdedigde hij zijn proefschrift 'Controlling contraband; mentality, economy and society in eighteenth-century Rio de Janeiro' aan de Johns Hopkins University in Baltimore. Hij publiceerde verscheidene arti kelen over smokkelhandel en internationale relaties in Revista Brasileira de HistóriaDix-Huitiëme Siècle, Hispanic American Historical Review en Oceanos. Op dit moment werkt hij aan de publicatie van zijn proefschrift en aan een studie over internationale diamanthandel.

Archief | 2003 | | pagina 127