226 JAARVERSLAGEN 2006 dr. C.M. van Hoorn, drs. R.E. Barzilay, P. Vis, J.A. van Hiele, E. Batten, mr. M.T.C. van der Velden-van Reigersberg Versluys, C.E Janse de Jonge-Dekker en mr. A. van Fraassen. 51 Leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde de vereniging 1151 leden, onder wie 46 huisgenootleden. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Historie en Archeologie De Werkgroep Historie en Archeologie (WHA) en de Zêêuwse Dialect Verênigieng (ZDV) telden op 31 december 686 leden. De gecombineerde vereni gingen betreurden het overlijden van veertien leden en de beëindiging van het lid maatschap van twintig leden. 24 Nieuwe leden werden begroet. De algemene ledenvergadering van de WHA kwam op 11 april 2006 bijeen. Het bestuur kwam viermaal bijeen en nam afscheid van drie bestuursleden, te weten voorzitter R.J. Swiers en de leden dr. A.P. de Klerk en J.P.B. Zuurdeeg. De voorzitterszetel en twee bestuurszetels bleven vacant. Een vacature werd vervuld door de benoeming van drs. C. van Santen uit Middelburg. Het reguliere num mer van Nehalennia, het orgaan van de WHA en de ZVD, verscheen driemaal. Dit jaar verscheen ook een themanummer (nr. 152), getiteld Zeeuws Buitenlevenwaar in de teksten van de tijdens de 19de Historische Studiedag in 2005 gehouden lezingen werden opgenomen. Een excursie is opnieuw achterwege gebleven en besloten werd niet langer naar een jaarlijks uitstapje te streven. In plaats daarvan wil de Werkgroep zich sterker op onderzoeksactiviteiten richten. Ook in 2006 heeft het bestuur het functioneren van de WHA kritisch bekeken; besproken werd, welke mogelijkheden de WHA heeft om zich in het spectrum van de historische verenigingen van Zeeland te plaatsen. In 2007 zullen de eerste plan nen gereed zijn voor lezingen en een eerste hernieuwde rondetafelconferentie waarin lopend onderzoek wordt besproken en bediscussieerd. De WHA trad toe tot de Commissie Lopend Onderzoek waarin ook de Zeeuwse Bibliotheek, het Zeeuws Archief en de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland vertegenwoordigd zijn. Deze commissie heeft tot doel het lopend onderzoek van (amateur)onderzoekers en wetenschappers en van instellingen in kaart te brengen. Voorts wordt gewerkt aan een nieuw lijst van leemten in het historisch onderzoek in Zeeland. In okto ber startten de WHA en de Werkgroep Kunstgeschiedenis gesprekken om tot een fusie te komen. Deze werkgroepen hopen in 2007 de krachten te kunnen bunde len door als één werkgroep verder te gaan. De 20ste Historische Studiedag, die onder de titel Michiel de Ruyterheld door de eeuwen heen? werd gehouden, vond op 15 december in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg plaats en stond in het teken van het komende 400ste geboortejaar van Michiel de Ruyter, dat in 2007 groots gevierd zal worden. Voor deze studiemiddag werden drie sprekers uitgenodigd, te weten: - drs. Tobias van Gent (beleidsmaker bij de Gemeente Middelburg, militair histo ricus en publicist), die met zijn lezing, getiteld 'De grootste zeeheld uit de vader landse geschiedenis', sprak over het initiatief voor het De Ruyterjaar, dat in de media verschillende negatieve reacties heeft opgeroepen. Tobias van Gent gaf een beoordeling van de moeizame relatie van Nederland met zijn helden, met name de militaire.

Archief | 2007 | | pagina 228