228 JAARVERSLAGEN 2006 over een eerder in 2006 gehouden zoektocht in een Oligocene kleigroeve in het Belgische Kruibeke. Er werden twee avonden gehouden (24 februari en 29 september) waarop de Werkgroepleden elkaar hun bijzondere vondsten en tijdens vakanties gedane vondsten konden tonen. De volgende vondsten werden gepresenteerd: mineralen, waaronder granaat (Peter Szachnowski); vuurstenen uit de Midden-Ijstijd en een benen kam (Bram Goetheer); zee-egel van onbekende herkomst (Gerard Geuze); Miocene schelpen van Antwerpen en schelpen van de Kaloot (Lex Kattenwinkel); sponsnaaldjes van Cadzand, stenen van de Kaloot (Harry Raad); Gabbro, gneis, glimmers met granaat (Alice Krul); Cupraea erosa, huidschub van 4,5 cm., diver se Neptunea angulata's (Freddy van Nieulande); brokken limoniet-zandsteen van de Kluisberg in de Vlaamse Ardennen (Harry Raad); Miocene schelpen, gevonden in zuigermateriaal uit de Westerschelde (Riaan Rijken); koralen uit de Eifel (Duitsland) uit het Devoon (Betty Ras); een bijzonder koraal met deksel (Hans van de Tol); bijzondere vondsten van de Kaloot, waaronder twee zeehondenkiezen (Frans Frenken); fraaie tweekleppigen van de Hooge Platen, waaronder Eastonia rugosa (Bert Wetsteyn); Carboonfossielen van de steensoort 'kolenmijn Hendrik' te Brunssum (Lex Kattenwinkel); magnetiet en andere kristallen, gevonden tijdens een beklimming van deVesuvius (Gerard Geuze); ammonieten, tweekleppigen en brachiopoden uit Arromanches (Frankrijk) (Jan de Quaasteniet); een fraaie collec tie brachiopoden uit Normandië (Hans Nieuwenhuize); een groot aantal soorten recente schelpen van het Spaanse strand (Bart de Jong); recente schelpen van het Portugese strand, waaronder Chlamyssoorten (Peter de Dreu) en schelpen uit diverse vindplaatsen in Frankrijk (Freddy van Nieulande). De bijzonderste vondst deed wellicht Gerard Geuze, en wel in zijn eigen collectie. In materiaal dat hij eind jaren zestig in Antwerpen (Zanden van Kattendijk) heeft verzameld, trof hij een exemplaar aan van de hartschelp Nemocardium doelense, een nieuwe soort die bij het uitgraven van het Deurganckdok op de Antwerpse Linkeroever is ontdekt en onlangs is beschreven. Er was slechts één klep van deze soort bekend. Na de vondst van Gerard Geuze zijn er nu twee bekend. Op 22 april organiseerde de Werkgroep een verzamelexcursie (steensoort) naar de voormalige kolenmijn Hendrik in Brunssum. Het splijten van stenen op de stort bracht afdrukken van planten, met name varens, aan het licht. De deelname was bescheiden, het aantal vondsten niet. Aan de jaarlijkse bottenvistocht op de Westerschelde, in samenwerking met de familie Schot te Zierikzee georganiseerd, nam ook dit keer een aantal Werkgroepleden deel. Onder de vondsten waren er ook deze keer tal van bijzonderheden, zoals een prachtige potvistand, een complex vergroeide wervels van een walvisachtige, een deel van het opperarmbeen van een wolharige mammoet en een spaakbeen van een paard. Het verenigingsblad Voluta verscheen twee keer. Werkgroep Theologie De samenstelling van het bestuur van de Werkgroep bleef ongewijzigd. De werk groep telt ongeveer vijftig leden. Er werden twee lezingen verzorgd. Een jaarthe ma ontbrak deze keer. Gekozen werd voor een actueel oud-testamentisch onder werp en voor ontwikkelingen in de liturgiewetenschap. Op 17 januari sprak ds. Aarnoud van der Deijl over zijn proefschrift Protest of propaganda? Een literair en

Archief | 2007 | | pagina 230