100 JAARVERSLAGEN 2010 zeespiegel in de Noordzee'. Dr. M. Bokhorst sloot de eerste serie af met een lezing onder de titel 'De gevolgen van klimaatverandering voor Nederland'. Voor al deze lezingen bestond een ruime tot zeer ruime belangstelling. Een tweede serie colleges werd in de maanden september en oktober verzorgd on der de titel 'Antisociale gedragsstoornissen'. Dr. D. van West opende met 'Neuro- biologische factoren en agressie'. Dr. C. de Ruiter sprak over 'Behandeling van antisociaal gedrag in kinderen en volwassen'. Mr. P. Vlaardingerbroek sloot de serie af met een lezing over 'Anti-sociale gedragsstoornissen en het jeugdrecht'. Voor deze lezingen hadden we op een grotere belangstelling gerekend. 'Energie nu en in de toekomst' was in november het thema van een derde cyclus van lezingen. Om meer belangstelling te trekken werden deze colleges op woens dag verzorgd. Tot onze spijt konden wij geen significant groter aantal belangstel lenden verwelkomen. In verband met het onderwerp energie werd de mogelijkheid geboden een bezoek te brengen aan het IK-eiland, waar de kunstenaar Jan van Munster werk maakt dat door energie geïnspireerd is. Ook dit onderdeel kon slechts op weinig belangstelling rekenen. De jaarlijkse excursie ging deze keer naar Leuven. De ruim veertig deelnemers waren erg positief over de lezing van de enthousiaste archivaris van de KU Leuven. Ook de historische stadswandeling onder leiding van kundige gidsen werd bijzon der gewaardeerd. De commissie is ernstig teleurgesteld over de onmogelijkheid een agenda met informatie over de colleges op de website van het Genootschap te plaatsen. Willen we een jonger publiek bij het Genootschap betrekken, dan verdient een dergelijke agenda wel degelijk een plaats op de website.

Archief | 2011 | | pagina 102