Jaarverslag van de secretaris 109 Bestuur Het bestuur heeft in het verslagjaar acht keer vergaderd. Er zijn twee algemene ledenvergaderingen gehouden, op 3 juli en 12 december 2013. Het Genootschap pelijk Beraad kwam in 2013 twee keer bijeen. De volgende mutaties en benoemingen hebben plaatsgevonden. Jhr. mr. K.EH. Schorer is benoemd als vice-voorzitter. H.G. Joziasse is opnieuw benoemd voor een termijn van vier jaar als thesaurier. E.C. Westland en dr. J.P. Francke zijn afge treden als lid van de Coördinatiecommissie Verzamelingen. Als hun opvolgers zijn benoemd drs. V. Frenks en drs. H.J. Vader. A. Feldbrugge werd benoemd als con servator Archeologische Voorwerpen. A.C.J. Willeboordse trad af als lid van de Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland. Als zijn opvolger werd M.A. Buise benoemd. Administratie De functie van administrateur werd wederom vervuld door A.K. van Noppen. Lidmaatschap Aan het begin van het verslagjaar telde het Genootschap 885 leden, met inbegrip van huisgenootleden. Er werden 19 nieuwe leden ingeschreven. In 2013 ontvielen de vereniging 11 leden door overlijden, te weten: Ph. Heyse, drs. A.M. van den Broecke, J.T.H.C. Schepman, A.M. Quaak, prof. J.Th. Smidt, W.F. den Herder, J.N. van der Graaf, ir. M.A. Ooms, P.J. Everaert, mr. F.J. de Gier en C.S. Vis. Der tig leden zegden het lidmaatschap op. Aan het eind van het verslagjaar telde het Genootschap 863 leden, onder wie 32 huisgenootleden. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Cultuur Historie Het bestuur kwam vier maal bijeen in 2013. In de algemene ledenvergadering in april werden de jaarstukken goedgekeurd. Het bestuur nam afscheid van C. Pieter- se, tweede penningmeester van de werkgroep. Dr. R. Paesie heeft aangegeven tot en met 2013 in het bestuur te blijven zitten en daarna als bestuurslid af te treden. Drs. M. van Dintel van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en prof.dr. A.C. van Dixhoorn van het University College Roosevelt werden bereid gevonden om toe te treden en zullen op de algemene ledenvergadering van 2014 worden geïnstalleerd. Het bestuur van de werkgroep is de provincie Zeeland en het Genootschap erken telijk voor hun financiële ondersteuning. Dankzij hun financiële steun konden de nieuwe activiteiten van de WCH doorgang vinden. Het aantal activiteiten in 2013 is beperkt gehouden, omdat veel energie is gestoken in het opzetten van vier eve nementen in 2014.

Archief | 2014 | | pagina 111