110 JAARVERSLAGEN 2013 Van het tijdschrift Nehalennia, een coproductie van de werkgroep en de Zeeuwse Dialect Vereniging (ZDV), verschenen drie nummers (afl. 178 t/m afl. 181). Op 6 maart vond de jaarlijkse bespreking plaats tussen een vertegenwoordiging van de werkgroep en ZDV. De volgende activiteiten vonden in 2013 plaats: Op 7 juni 2013 vond het symposium 'Wederzijds profijt? De betekenis van de marine voor Zeeland en van Zeeland voor de marine tussen 1600 en 2013' plaats in de Zeeuwse Bibliotheek. Centraal stond de vraag of de relatie Zeeland en marine te typeren valt als een van wederzijds profijt. Er werden lezingen gehouden over onder meer de maatschappelijke verankering van de marine in de zeventiende eeuw, de Admiraliteit Zeeland in de achttiende eeuw en de wisselwerking tussen de marine en Vlissingen in de twintigste eeuw. De middag werd afgesloten met een forum over de toekomstplannen van de marine. Het symposium kwam tot stand in samenwerking met de marinekazerne Vlissingen, de provincie Zeeland en de gemeente Middelburg en werd bezocht door in totaal 110 personen. In 2013 is geen Ronde Tafel Conferentie belegd, omdat er geen kandidaten waren die voldoende gevorderd waren. De Roggeveenprijs werd in 2013 voor het eerst uitgereikt. Erica Boersma won de prijs voor haar scriptie De Republiek als barmhartige Samaritaan. Collectes voor buitenlandse geloofsgenoten in de 17de eeuw, waarmee ze in 2012 afstudeerde aan de Universiteit Leiden. Zij ontving een oorkonde en een bedrag van 500,- op een feestelijke bijeenkomst op 12 december in de Zeeuwse Bibliotheek. De eervolle vermelding ging naar Michal Bauwens voor haar scriptie Tussen theocratie en tole rantie. De classis Walcheren en haar invloed op religieuze co-existentie in Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen (Universiteit Gent, 2010). De WCH ontving in totaal vijf scripties geschreven in de periode 2010-2012. De jury die de scripties beoordeelde bestond uit: dr. Hannie Kool (voorzitter), prof. dr. Henk den Heijer, drs. Katie Heyning, prof.dr. Pieter Ippel en prof.dr.ir. Han Wiskerke. Werkgroep Geologie De bijeenkomsten vonden plaats in Grandcafé 'De Willem' in Middelburg. De determinatiedagen in juni en november, waar 3 families werden behandeld, werden goed bezocht en daarmee wordt een flinke bijdrage geleverd aan de voorbereiding van de Fossielen Atlas deel2 'Gastropoden. Ook de bijdrage van leden van de werk groep aan de voorbereiding van deze determinatiedagen met de soorten beschrij vingen en foto's per genus groep is het vermelden waard. De behandeling van de Epitoniidae en Eulimidae werd voorbereid door F. van Nieulande, R. Rijken en F. Wesselingh, en de behandeling van de Nassariidae werd voorbereid door R. Rijken en P. Moerdijk. Het leden aantal per 1 januari 2014 bedroeg 75, één lid minder dan op 1 januari 2013. Er zijn 36 kernleden en 39 Voluta-leden. De werkgroep heeft de volgende 3 nieuwe leden kunnen verwelkomen: P. Maas als kernlid en G. Verwey en F. Braber als Vh/fttó-leden. Er was 1 opzegging per 31 dec 2013 en er zijn 3 leden geroyeerd wegens achterstallige contributie.

Archief | 2014 | | pagina 112