JAARVERSLAGEN 2013 111 Het blad Voluta is tweemaal uitgekomen en er lopen 9 ruilabonnementen met andere verenigingen. Voluta is daarnaast voor leden ook digitaal beschikbaar op de website. De bijeenkomsten in Middelburg werden ook dit jaar weer goed bezocht. De opkomst ligt gemiddeld rond de 20 personen. Januari Algemene Ledenvergadering. Juni Determinatie dag: Epitoniidae Eulimidae. November Determinatiedag: Nassariidae. De volgende lezingen werden gegeven: Februari Freddy van Nieulande, 'Van Big Bang tot Heden'. Maart Mark Bosselaers, 'Walvispokken'. April Salomon Kroonenberg, 'Waarom de hel naar zwavel stinkt'. Mei Raymond van der Ham 'Plantenfossielen uit Nederland'. September Uitwisseling van vakantie vondsten en ervaringen door de aanwezi gen. Oktober Robert Duyndam, 'Walvis strandingen in Zeeland vanaf 1500'. November Herman Nijhuis, 'Hoe ontstaan fossielen'. December Frank Mous, 'Fossiele zee-egels'. Excursies: Juli Bottenvistocht op de Westerscheldein samenwerking met KZGW en Naturalis. Oktober De geplande excursie naar Naturalis in Leiden kon vanwege reorga nisatie bij Naturalis helaas niet doorgaan en is uitgesteld naar 2014. Commissie tot redactie van Archief en Werken Jaargang 2013 van het Archief verschijnt in de zomer van 2014. In deze uitgave is gepland een historisch artikel van J. de la Hayze en drs. A.C. Meijer over 'De Waterdrincker'. Verder bevat dit Archief ten artikel over een vroeg zeventiende- eeuws memoriaal van Maria de Fraeye door J.M. de Bree-Broerse en drs. A.C. Meijer. In 'Amazonia: Rafelrand van Nederlands Brazilië' geeft dr. B.N. Teensma de transcriptie van een veroveringsplan uit de zeventiende eeuw van Amazonia met een toelichting daarop. Tenslotte volgt een studie van dr. A.P. de Klerk getiteld 'Zeulen met zand'. In het jaar 2013 heeft dr. J. Dekker haar werkzaamheden voor de commissie neerge legd. Haar plaats binnen de commissie zal worden ingenomen door drs. G. Wisse. De commissie is vertegenwoordigd in de Agendacommissie, in de Genootschaps- raad en in de websitecommissie van het Genootschap. Commissie tot redactie van het tijdschrift Zeeland Het tijdschrift Zeeland verscheen in 2013 vier keer. De inhoud van het blad was het hele jaar door weer zeer gevarieerd, niet in het minst door twee polemieken die in de kolommen werden gevoerd: over desurbanisatie, en het Zeeuws en de Zeeuwen. De levendigheid van deze polemieken trok ook de aandacht van de regionale pers. Hoewel de redactie de discussies met plezier presenteerde, werd zij geconfronteerd met het feit dat een gedrukt medium met een relatief lage verschijningsfrequentie hiervoor steeds minder geschikt is. Het bestuur van het Genootschap heeft daartoe een werkgroep ingesteld die het digitale beleid gaat vormgeven.

Archief | 2014 | | pagina 113