112 JAARVERSLAGEN 2013 Het wordt steeds lastiger om voldoende kopij voor het blad te acquireren. Daar zijn veel oorzaken voor aan te wijzen. De meeste daarvan zijn niet of nauwelijks te beïnvloeden: vergrijzing, krimp, nieuwe media. Toch blijft de redactie actief op zoek naar nieuwe onderwerpen en nieuwe scribenten. Het jaarlijkse 'kunstkatern' in het decembernummer is daar een voorbeeld van. Ook de groeiende aandacht voor architectuur(geschiedenis) moet worden genoemd. De vaste bijdrage van Truus Trimpe Burger-Mekking, de Aanwinsten, wordt zeer op prijs gesteld, zowel door de lezers als door de redactie. Als blijk van waardering heeft de hoofdredacteur haar in december namens de voltallige redactie een attentie bezorgd. Daarbij heeft hij de hoop uitgesproken dat zij het tijdschrift nog heel lang van haar pennenvruchten mag blijven voorzien. Met boekbesprekingen is de oogst wisselend. Over het hele jaar genomen valt het mee, maar het decembernummer bevatte er maar eentje. Dat is te weinig. Daarom is aan het eind van het jaar besloten meer structuur in de aanpak van recensies aan te brengen. De gedachten gaan uit naar een boekenredacteur die dit onderdeel verder zal moeten gaan vormgeven. A.C.J. Willeboordse zag zich om persoonlijke redenen genoodzaakt het redactie werk te staken; voor hem in de plaats werd M.A. Buise benoemd, waarmee de Zeeuws-Vlaamse inbreng werd gecontinueerd. Aan het eind van het verslagjaar trok (duo-)beeldredacteur drs. M. Kleijwegt zich terug uit de redactie. Drs. Ineke Vogel- Wessels Boer gaf aan deze functie volledig op zich te willen nemen.

Archief | 2014 | | pagina 114