Jaarverslag Coördinatiecommissie Verzamelingen JAARVERSLAGEN 2013 113 De commissie bestond in het verslagjaar uit drs. C.E. Heyning, drs. I.H. Vogel- Wessels Boer, E.C. Westland, dr. J. Francke en drs. H.J. Vader. De heer Francke trad op de Algemene Ledenvergadering in juli af en werd opgevolgd door conser vator boeken, drs. P.J. Aarssen. E.C. Westland werd in december opgevolgd door drs. V. Frenks. De Coördinatiecommissie is beiden dankbaar voor al het werk dat zij gedurende vele jaren verricht hebben. Drs. H.J. Vader vertegenwoordigde de Coördinatiecommissie in de vergaderingen van het Genootschappelijk Beraad. In 2013 kwam de commissie zes maal bijeen. De bestuursvergaderingen van het KZGW werden steeds bijgewoond door een van de leden van de commissie. De voor- en najaarsvergaderingen van de conservatoren vonden plaats op 13 april en op 2 november 2013. Veel tijd werd besteed aan mogelijke samenwerkingsverbanden met het University College Roosevelt en de organisatie van een evenement ter gelegenheid van het feit dat de Zelandia Illustrata 150 jaar geleden door het Genootschap werd ver worven. Tevens werd aandacht besteed aan mogelijke activiteiten in de aanloop naar het 250-jarig jubileum van het genootschap in 2019 en werden wensen voor een nieuwe website geformuleerd. Om de continuïteit van de kennis van de col lecties te waarborgen werd voor de conservatoren een dropbox ingericht. Tijdens een internationale studiedag werden de vroegste metaalvondsten van het strand van Domburg door deskundigen nader bestudeerd. Voor de ontsluiting van twee onderdelen van de verzamelingen die een grote ach terstand hebben - de collectie archeologie en de collectie munten - werd naar oplossingen gezocht. Voor de eerste collectie werd een nieuwe conservator gezocht en gevonden in de persoon van A. Feldbrugge, die in de decembervergadering van het Genootschap benoemd werd. Zij heeft inmiddels de inventarisatie van dit jarenlang verwaarloosde onderdeel van de collectie voortvarend ter hand genomen. Voor de inventarisatie en ontsluiting van de muntencollectie werd door conservator munten dr. A.A.J. Scheffers een plan van aanpak opgesteld, dat hopelijk in 2014 gerealiseerd kan worden. Kunst, kunstnijverheid en historische voorwerpen De conservator, mevrouw drs. C.E. Heyning, bericht als volgt: In het verslagjaar werd verder gewerkt aan het vervaardigen van een digitaal bestand van alle in de loop der eeuwen aan het Genootschap geschonken zaken, alsmede aan de ontsluiting van de collectie. Aan verschillende instellingen en personen werden inlichtingen over de collectie verstrekt. Tevens werden alle objecten die zich buiten het Zeeuws Museum in onderbruikleen bevonden geïnspecteerd. Als gevolg hiervan werden de grafkisten die zich in de Nederlands Hervormde kerk van Brouwershaven bevonden teruggehaald naar het Zeeuws Museum en werden in het MuZeeum in Vlissingen aanvullende veiligheidsmaatregelen getroffen. In het voorjaar werd een achttiende-eeuws groepsportret van de familie Andriessen in onderbruikleen aan de Gemeente Middelburg afgestaan en naar de kamer van de dean van het University College Roosevelt overgebracht. Ook een deel van de por-

Archief | 2014 | | pagina 115