118 JAARVERSLAGEN 2013 teruggevonden: Nederlandse brieven en scheepspapieren in een Engels archief (2013). Verschillende publicaties die in vorige jaren waren ontvangen, maar nog niet in de catalogus waren opgenomen, werden beschreven, waaronder: -een drietal publicaties van de Van Voorst Vader Stichting: Oorlogsherinneringen uit Zeeland, Utrecht en Overijssel 1939-1945 (2000); Verhalen uit 'Vader-land': levens beschrijvingen en andere historische beschouwingen (2001); Verhalen uit Zeeland: historische beschouwingen en andere geschiedkundige gegevens aangaande Zeeland en Noord-Beveland plus nieuwe exploratie in het Zeeuwse verleden van de familie Vader (2006); -van dr. C.K. de Putter: Sago op een tinnen bord (2005); -van E J. Weterings: Herinneringen aan De Schelde: werknemers vertellen hun verhaal (2000). -Diverse publicaties en overdrukken van dr. D. Schoute, waarvan sommige met zijn opdracht, onder andere Schets van het Middelburgsche Chirurgijnsgilde. Handschriften De conservator drs. R.M. Rijkse bericht als volgt: Er is gestaag doorgewerkt aan de inventarisatie van de onbeschreven schenkingen (zie het vorige jaarverslag). Tot nu toe zijn 105 items beschreven uit de periode 1982-1995. Na beschrijving zijn de stukken naar de conservatoren van de Zeeuwse Bibliotheek gegaan voor beschrijving in de catalogus en plaatsing in de kluis. Het ligt in de bedoeling om na afronding, hopelijk in 2014, een lijst te plaatsen op de website van het Genootschap. Het digitaliseren van de particuliere collectie van C.J.M. Nagtglas, waarvan sprake was in het vorige jaarverslag, heeft, buiten onze schuld, enige vertraging opgelo pen vanwege juridische problemen in Den Haag. De coördinatie berust nu bij het bureau Metamorfoze in plaats van bij het Nationaal Archief. Het te digitaliseren materiaal ligt momenteel op het Zeeuws Archief om aldaar bewerkt te worden. Wanneer Metamorfoze de offerte heeft goedgekeurd, kan het project in de loop van dit jaar afgerond worden. De masterscans zullen dan bij het Nationaal Archief berusten en daar via een presentatie op de site 'Europeana' beschikbaar gesteld worden. Er zijn voor de, helaas ter ziele gegane Agenda, een viertal afbeeldingen gemaakt met als thema Zeeuwen en hun werk, afkomstig uit de collectie kinderboeken en centsprenten van Landwehr-Vogels. De conservator heeft op de Genootschapsbijeenkomst van vrijdag 20 september een kort verhaal gehouden, verlevendigd met een aantal fraaie afbeeldingen, over bijzonderheden in de tot nu toe ongéinventariseerde schenkingen, kortom 'een praatje bij een plaatje'. In het tijdschrift Canadian Journal ofNetherlandic Studies/Revue canadienne d'études neerlandaises is van de hand van Mary Eggermont-Molenaar een artikel verschenen onder de titel 'Over het beulszwaard in het Rijksmuseum en de poëzie erop en eromheen'. Zij maakte hiervoor gebruik van hs. 3916 van het KZGW: 'Nopens het zwaard waarmede de hr. Johan van Oldenbarneveld is onthoofd in den hage, 13 mei 1619', dit zijn aantekeningen en een lijst van dichters die over het zwaard hebben gepubliceerd van Nicolaas Cornelis Lambrechtsen uit 1801. Het artikel is terug te vinden op de website van het tijdschrift.

Archief | 2014 | | pagina 120