120 JAARVERSLAGEN 2013 lecties opgenomen, 16 uit de Zeeuwse Bibliotheek, 41 uit de Zelandia Illustrata en 13 uit het Zeeuws Museum. De conserverende restauratie van de Roman-Visscher Atlas uit 1662 (Z.I. dl. I nr. 850), die sinds de verwerving in 1991 al jaren op de agenda stond, is nu eindelijk ter hand genomen en tot een goed einde gebracht door Boekrestauratie De Valk te Middelburg. Aan haar schenking van oude kaarten en prenten van Zeeland in december 2010 heeft mevrouw Wolf uit Oost-Souburg in november van dit jaar nog elf kaarten toegevoegd. De Collectie Zuijdweg/Wolf bestaat nu uit 44 kaarten en plattegron den en 15 stads- en dorpsgezichten, waarvan het merendeel weliswaar in de Zelan dia al aanwezig is, maar dat vanwege de soms zeer fraaie inkleuringen een welkome verrijking van de verzameling betekent. Verder zijn er geen aanwinsten van beteke nis te melden. Bij de opening van de cartografische tentoonstelling 'Zeeland Boven' op 25 april van dit jaar in het stadhuis te Veere heeft conservator De Vries een causerie gehou den over 'Zeeuwse kaarten in Leidse verzamelingen'. Ruilabonnementen De conservator G.G. Trimpe Burger-Mekking bericht als volgt: Van de lijst van ruilpartners van het Genootschap vervalt de laatste jaren regelmatig een adres, zoals nu van de Universiteit van Leiden waardoor het Tijdschrift voor Nederlandse Taal- en Letterkunde niet meer toegestuurd wordt. De samenwerking met de Zeeuwse Bibliotheek verloopt goed, zo nodig is er over leg. De 'ijzeren stock', die door de conservator ruilverkeer wordt verzorgd, is aangevuld met vijf exemplaren van alle uitgaven uit 2013. In het tijdschrift Zeeland is in elke aflevering een selectie van ontvangen publicaties gegeven.

Archief | 2014 | | pagina 122