Enkele in de tekst genoemde werken van Adriaan Kluit 88 WAARDE VAN HET VERLEDEN 'Eerste vertoog over de tegenwoordige spelling der Nederduitsche taal, vergeleken met de spelling der ouden, en uit dezelve ene soort van evenredigheit opgemaakt'. In: Nieuwe Bydragen tot de opbouw der vaderlandscbe letterkunde, eerste deel, derde stuk, Leiden, 1763, 281-352. 'Vertoog over de tegenwoordige spelling der Nederduitsche taal, vergeleken met de spelling der ouden, en uit dezelve ene soort van evenredigheid opgemaakt'. In: Wer ken van de Maetschappij der Nederlandsche Letterkunde, derde deel. Leyden, 1777. Conspectus historiae criticae Comitatus Hollandiae et TLeelandiae. Utrecht, 1773. Historia critica Comitatus Hollandiae et Zelandiae, sistens Chronicon Hollandiae vetustissimi anonymi monachi Egmondani, cum notis Matthaei, Douzae aliorumque nee non perpetuo editoris comment. illustratum. Accedit Codex diplomaticus et proba- tiones, 2 dln. Middelburg, 1777-1784. Inwijingsrede over 't recht 't welk de Nederlanders gehad hebben om hunnen wettigen vorst en Heer Philips, koning van Spanje, af te zweren, uit het Latijn. Leiden, 1779. Primae lineae collegii diplomatico-historico-politici sistentes vetus jus publicum Belgi- cum, historice enarratum et ex antiquis monumentis et veteris aevi diplomatibus illus tratum. Leiden, 1780. Academische redevoering over het Misbruik van het algemeen Staatsrecht, of over de nadelen en onheilen, die uit het misbruik in de beoefeninge voor alle burgermaatschap pijen te wachten zijn. Leiden, 1784-1787. De Souvereiniteit der Staten van Holland verdedigd tegen de hedendaagsche leer der volksregering, voornamelijk tegen het geschrift: Grondwettige herstelling van Neder lands Staatswezen. Leiden, 1785-1788. Historiae federum Belgii Foederatiprimae lineae, 3 dln. Leiden, 1790-1791. Index chronologicus sive Prodomus ad primas lineas historiae federum Belgii Federati. Leiden, 1790. De rechten van den mensch in Frankrijk geen gewaande rechten in Nederland. Amster dam, 1793. Iets over den laatsten Engelschen oorlog met de Republiek, en over Nederlands koophan del. Amsterdam, 1794. Proeve van 't woord boom dienende tot eenen toets, hoe men een algemeen omschrijvend woordenboek der Nederduitsche tale zoude behooren op te maken, in navolging der bekende Hoogduitsche, Fransche en Engelsche woordenboeken. Haarlem, 1801. Historie der Hollandsche Staatsregeling tot aan het jaar 1795, 5 dln. Amsterdam, 1802-1805.

Archief | 2014 | | pagina 90