Won't let his killick lie snug in the mud: What is it makes such poor idjits as me Follow the sea - follow the sea...? Jiggered if I know!' says Billy Magee. C. Fox Smith Misschien vragen ze u ooit een bloemlezing samen te stellen van zee gedichten. Dan hebt u dit in elk geval. Wat killick betekent, daar ben ik niet achter gekomen, ik heb maar een kleine Wolters als Engels- Nederlands woordenboek. Wat ben ik trouwens blij dat u de wc noemt als zegenrijke uitvin ding. Ik bewonder het huishoudelijke apparaat nog elke dag. Niet vaak hoor je er waardering over uitspreken. Ik denk gewoon dat u, net als ik, een dankbaar mens bent. Dank u voor de aangezichtskaart van Michiel de Ruyter. Was dat geen Zeeuw? Ik zit in de redactie van een Zeeuws Letterkundig Tijd schrift en stuur af en toe tips. Ze zouden blij zijn met toestemming tot publicatie ervan. Ze zijn wel armlastig, verwacht u geen Hono rarium. U kunt ze trouwens altijd blij maken met geschreven of getekende Zeeuwsiana. Ze lijden aan lokaal chauvinisme. Geachte Heer Noordewier, Waarom een verdienstelijk mens nooit tot welvarendheid kan komen ligt aan de omstandigheid dat hij/zij vrijelijk uit zijn werk laat putten. Welaan, ik geef van harte toestemming tot publicatie van bewuste prent. Deze, overigens, is afkomstig uit: A. Zuidhoek, Zeerovers van de Gou den Eeuw, net als de prent waarvan U hier bijgesloten een copie treft. En die stelt voor een persconferentie die onze held gaf na de Tunesisch-Nederlandse vredesbesprekingen (1662). Ik heb het ge zicht van mijn vader gebruikt om Jozef Reys uit te beelden. In dit boek een uitgebreid hoofdstuk over de Zeeuw Ali Pisseiing 12

Ballustrada | 2003 | | pagina 12