ANTWERPSE KOLOMMEN De teloorgang van een hoofdredacteur O Ik wil schrijven over cocaïne-criminaliteit, woningen die be- Q) schoten worden, exploderende granaten en snotneuzen die 2^ paraderen in Mercedessen. Over de Chassidische joden in mijn buurt, zo opvallend aanwezig en zo opmerkelijk eenkennig. Over soldaten die in tweetallen patrouilleren bij scholen, in winkelstraten en bij het Centraal Station, die konden verijde- q len dat de barokke suikertaart de lucht in vloog. Over de satiri se sche Facebookgroepen die me dierbaar zijn: Apache, Ge zijt zelf 3Q Fake News en Het Beleg van Antwerpen. Over de absurditeiten die zij op de hak nemen. Over burgemeester De Wever waar ik ondanks mezelf een zwak voor heb. Over auto's met moord- dadige uitstoot, fietsers in suïcidale pelotons en voetgangers die braafjes wachten tot eindelijk het licht op groen springt. Ik wil schrijven over mannen alleen. De rastaman die belange- Sloos elke zondagmorgen mijn plein komt opruimen. De man met zijn hoedje en zijn eeuwige korte broek die actievoert te gen een kunstvoorwerp op zijn rotonde. De buurman met de bijl die een jonge vrouw gijzelt, terwijl ik van alle commotie niets meekrijg. De man met een Breivik-fobie die om de haver klap iets verdachts bespeurt bij struise blonde mannen. De ge pensioneerde die vanwege zijn onsmakelijke eetgewoonten door zijn vrouw niet meer aan tafel wordt geduld. De ballet- meester in ruste die tot zijn uitbundige vreugde een collega uit zijn jonge jaren tegenkomt, maar niet wordt herkend. Eerst moet mij een lokaal drama van het hart. De geschiedenis van de voormalige hoofdredacteur van de Gazet van Zurenborg. Ik noem hem Gaston Verplancke. Ik woon in de nogal nogal sjieke wijk Zurenborg, gebouwd in het begin van vorige eeuw. In de zeventiger jaren was de wijk in trek bij het alternatieve blowende en snuivende volkje en Wees af en toe zo vriendelijk om ook mensen van links voorrang te geven.

Ballustrada | 2020 | | pagina 29