Deze fijne champagne heeft een fijne, romige mousse, een fijne balans en een fijne afdronk met daarin iets fijns. Van honing. Door de fijne, volle structuur en de fijne complexiteit is het fijn genieten. Fijn aperitief, hoewel zijn fijne balans hem ook perfect maakt als begeleider van vis, wit vlees of fijn gevogelte. Of als fijne chauffeur van een Russische kaviaar. Of als masseuse van een fijne, kwade klant. U kunt er bij loszittende tanden fijn mee gorgelen. De fijne bloedspatjes uit uw witte overhemd kunt u er natuurlijk ook mee verwijderen, de vingerafdrukken van verchroomd of fijn dofzwart metaal. Verder kunt u er fijn cement mee aanmaken of tot de laatste lucht ontsnapt is in bubbelen, het bruist al fijn van zichzelf. En vanzelfsprekend kunt er fijn in een volgend restaurant weer fijne nieuwe tafeltjes mee leegploppen! Het lot heeft bepaald dat de mannen die naar de maan gingen om deze in vrede te onderzoeken, op de maan zullen blijven om daar in vrede te rusten. Mijn hand ligt om je harde, kleine kop, ik voel je warmte op mijn schoot. Deze dappere mannen weten dat er geen hoop is op hun terugkeer. Jij voelt mijn stemming al voor ik zelf besef wat ik denk, juist omdat daar geen taal voor is. Volgens protocol is het radiocontact met hen stilgelegd - niet om hen aan hun lot over te laten, maar om geen overbodige getuige te zijn van hun wanhopige pogingen het technisch feilen te verhelpen. Ik weet dat het zicht in je ogen langzaam zal doven, ik zie je al kleiner worden, kleurlozer. Om hen de discretie te garanderen die passend is om op hun eigen wijze de eindeloze nacht in te gaan, die eeuwig lichtloos gloeit, het moment waarop het bewustzijn met lucide scherpte beseft dat de allerlaatste, zo risicovolle ademteug is genomen en tegelijkertijd wegzinkt in het grote niets. Je ligt en ademt - zo zal ik je ook strelen als je sterft. Om hen niet langer af te leiden met de zinloze gedachten aan ons, wachtend op dat kleine kwetsbare groene eh, bolletje wij, die er ook niks aan kunnen doen Maar jij weet niet dat ik dat weet, of voel je het, maar kan je het me niet zeggen? Omdat de dingen die gezegd hadden kunnen worden nietecht van nut ...en ons ook ontbreken dit soort eh, momenten

Ballustrada | 2020 | | pagina 36