(Vderlaf^s s B>all VOORWOORD O* U "U 01 In de herfstuitgave van dit veelbewogen jaar zorgt Ballustrada voor gepaste literaire reacties op actualiteit en verleden. Laten we met het verleden beginnen. Willem G. Weststeijn vraagt in de rubriek Taal Ver Taal aandacht voor de Litouwse dichter- schilder en componist Mikalojus Konstantinas Ciurlionis (1875-1911). Het betreft hier een primeur. Voor zover bekend verschenen nooit eerder van deze dichter van het symbolisme vertalingen in het Nederlands. In de actuele rubriek Laaglandse Poëzie hebben elf dichters gere ageerd op het thema Op weg naar het onzegbare, dat redacteur Van der Veeke hun voorlegde. Alweer: nooit eerder werden zo veel woorden aan het onzegbare gewijd. Ignace Schretlen zorgt voor beelden in het kader van 'Laagvliegers'. Verder gaan drie auteurs in op het huidige politieke klimaat. Niet vanuit een partijpolitieke overtuiging, maar eerder na mens een grote verontrusting aangaande het hedendaagse in dividualisme (te veel of juist te weinig), identiteitspolitiek, drei gende censuur of andere vormen van uitsluiting. Het zijn Jan J.B. Kuipers in zijn vaste rubriek De juiste verkeerde verbanden, columnist vanaf het begin van onze jaartelling Minor en Jeroen Follens met het essay 'Ultrademocratie'. Opmerkelijk proza komt van: Johan Everaers met 'Syndroom' (dat kan er naast het virus ook nog wel bij), Reinold Wide- mann, Marloes Matthijssen, Mia Timiaan, Frank Roger en Guido Eekhaut. Yorgos Dalman spreekt zijn liefde uit voor het korte verhaal. En onze correspondent uit Antwerpen bericht vanuit een brandhaard. 'Losse' gedichten zijn er van Wieke Radstake (debuut in Bal lustrada), Willem M. Roggeman, Barney Agerbeek, Bert Bevers, Job Degenaar, Pieter Sierdsma, Jabik Veenbaas, Renaat Ramon en Patrick Auwelaert. Oproep aan de abonnees Abonnementsgeld betalen de abonnees van Ballustrada in no vember of december van het lopende jaar. Ze doen dat in feite achteraf, in dit geval dus over 2020. Dat abonnementsgeld bedraagt nog steeds slechts 20,- inclusief portokosten. We vragen onze abonnees om het liefst meteen te betalen als het herfstnummer op de mat is gevallen. Anders wordt het gemak kelijk vergeten. Zonder uw steun kunnen wij geen tijdschrift maken. Het is im mers zo dat de Provincie Zeeland onze subsidie ingetrokken heeft. Die financiële steun bestaat niet enkel uit abonnements gelden. De Vrienden van Ballustrada maken ieder jaar het ver schil met hun royale extra betaling. Iedereen die meer dan 20,- overmaakt wordt automatisch vriend. Een eervolle ver melding is vervolgens zijn of haar deel. Wij doen een dringend beroep op u om niet te schromen en op zijn minst het abonnementsgeld over te maken op bankreke ningnummer NL 35 ABNA 049 92 02 864 t.n.v. Stichting Zeeuws Licht. De literatuur zal het u lonen! Vrienden van Ballustrada 2020 R. Arends F. Baars H. Baartman J. v.d. Berge-Bliek M. de Bliek-Van Hanegem G. Bouma H. van Boxtel T. Brandenbarg J. Breeuwer M. Brink W. van Broek hoven J. Bruyneel J. Buma Ph. Cailliau H. Carette CBK Zeeland J. Degenaar J.L. Dieleman W. van Dueren J. Duinhof A. de Groote A. Hanneman B. Hoogland J. Jansen J.P. Kakebeeke J. Kamps J. Klein K. Klok J. Kruit M. van Leemput P. van Leeuwenkamp K. van Meer J. Mellendijk L. Moelker I. de Moor H. Overvliet R. Peters A. Rietsema A. van Rijswijk E. de Rooy J. Rouw H. Scholten Th. Schrijer P. van Sluys R. Soesman P. van Soest P. Steutel D. Tenner L. Toth F. v.d. Veeke P. v.d. Velde J. Verschoore H. Verstraeten A. Vriezen P. v.d. Wassenberg B. Weggemans P. de Witt B. de Wolf I W. de Zeeuw. IH

Ballustrada | 2020 | | pagina 3