SOMS EB, SOMS VLOED eu <0 Bij de deur naar het strand staat een bakje met crèmekleurige kaartjes. Soms staan er twee zinnen op, soms drie. De kaartjes horen bij de lachrymator- of huiltherapie en zijn bedrukt met quotes of anekdotes, om te overdenken op een ligbed aan zee. Gisteren kreeg ik een citaat van Khalil Gibran, de poëtische profeet die jong stierf door een uitgeputte lever. "Hoe dieper verdriet in uw wezen kerft, hoe meer vreugde u kunt bevatten." Eergisteren ontving ik deze: "Er was eens een dag dat je moeder je ronddroeg. Daarna heeft ze je neergezet en nooit meer opge pakt." Ik installeer me op het houten ligbed en lees het kaartje van vandaag. "Hafrün de noordkromp, een schelpdier opgevist voor de kust van IJsland, bleek het oudste levende dier ter wereld te zijn. Ze werd eerst 405 jaar oud geschat, later toonde een laboratorium aan dat ze 507 jaar oud was. Bij dit onderzoek ging ze dood." Ik laat de woorden tot me doordringen terwijl ik kijk hoe de golven zichzelf op het grijze zand smijten. En vraag me af hoe oud de mossels waren die ik gisteren heb gegeten in het verla ten restaurant. Os qq Het Nealennia Instituut is een nieuw wellnesscentrum op een geheime plek in de Walcherse duinen. Een exclusief centrum C "The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea." Isak Dinesen Karen Blixen g "To be bitter is to attribute intent and personality to the formless, infinite, unchanging and unchangeable void. We drift on a chartless, resistless sea. Let us sing when we can, and forget the rest." H.P. Lovecraft

Ballustrada | 2020 | | pagina 46