DOOD? DAT NOOIT VERENIGING VAN OVERGELUKKIGE HEMELBEWONERS Barney Agerbeek (Surabaya 1948) schreef monografieën over Floris Meydam en Nelson Carrilho. Publi ceerde o.m. in Nynade, Indische Let teren en Het Liegend Konijn. Debu teerde in 2013 bij Uitgeverij In de Knipscheer met de verhalenbundel Schaduw van Schijn. Daarna versche nen de roman Njai Inem (2014) en de dichtbundels Rood en wit met blauw (2015) en Een warme oosten wind (2017). Eind 2020 verschijnt zijn dichtbundel Een Poolse Saga/ Een Poolse Liefde. Patrick Auwelaert publiceerde zijn gedichten tot dusver in onder meer Dietsche Warande Belfort, De Vlaamse Gids, De Brakke Hond, Deus ex Machina, Poëziekrant en Gierik Nieuw Vlaams Tijdschrift. Gerard Berends woont en werkt (schrijven, schilderen) in Emmen. Zowel voor kinderen als voor vol wassenen verschenen gedichten en verhalen van hem in tijdschriften en boeken. Theatergroep Anna's Steen (Antwerpen) maakte zijn kin derboek Zokken met de z van zondag (uitg. Querido) tot voorstelling. Zijn poëzie verscheen onder meer in De Revisor. Bert Bevers (1954) is dichter en beeldend kunstenaar. Stelt regel matig bloemlezingen samen. Zijn meest recente bundels zijn Eigen Terrein - Gedichten 1998-2013 (2013) en Nederzettingen (2018). Hij onderhoudt verschillende blogs, die te ontsluiten zijn via zijn website www.bertbevers.com Antoon Van den Braembussche (Eeklo 1946) is cultuurfilosoof (prof. em. Vrije Universiteit Brussel) en dichter. Richt zich in recenter werk op postmodernisme, post structuralisme en interculturele es thetica. Publiceerde monografieën als Thinking Art (New York 2009), De stilte en het onuitsprekelijke (Ant werpen 2016). Recente dichtbun dels: Het uur van de wolf(Leuven 2014), Alles komt terug (Leuven 2018). Mikalojus Konstantinas Ciurlionis Zie de inleiding van Taal Ver Taal. Maria van Daalen (1950) is een auteur van uitgeverij Em. Querido. Ze publiceerde acht dichtbundels en een verhalenbundel en haar werk verscheen in vele tijdschrif ten. Zij is drs. Nederlandse taai en letterkunde en manbo asogwe (priesteres in Haïtiaanse vodou). Ze werkt aan een vertaling van Middelnederlandse poëzie en aan een essay over Haïtiaanse vodou. Ze was adviseur voor o.m. Tropen museum, Afrika Museum, Volken kundig Museum. mariavandaalen.com Yorgos Dalman (1973) woont in een idyllisch plaatsje ergens bene den de grote rivieren. Is 'van huis uit niets bijzonders'. Publiceerde verhalen, o.m. in Ballustrada, en enkele verhalenbundels. Job Degenaar (1952) publiceerde ruim een dozijn dichtbundels in Nederland en twee bloemlezingen van zijn werk daarbuiten, schreef verhalen en beschouwingen over literatuur, kunst en cultuur, ver taalde lyriek van Paul McCartney, Reiner Kunze en vervolgde schrij vers. 'Humming birds' is geschre ven n.a.v. het tableau 'Felicidade' (2017) van Bernadete Claudino, www.colouredbrush.com. Jongste bundel: Hertenblues (2017). Is voor zitter van PEN Emergency Fund. Meer informatie: www.jobdegenaar.nl en www.penemergencyfund.com

Ballustrada | 2020 | | pagina 63