Guido Eekhaut publiceerde vijftig boeken en ruim 125 verhalen naast hoorspelen, essays, interviews en wetenschappelijke bijdragen. Kreeg de Prijs van de Stad Brussel en de Hercule Poirot Award, werd twee keer genomineerd voor de Gouden Strop. Twee van zijn misdaadromans verschenen in eigen vertaling in de Verenigde Staten. Schrijft door gaans fantastiek, maar nu ook toe komstromans voor jongvolwasse nen (Uitgeverij Clavis). Johan Everaers (1949) schrijft over kunst, natuur en landschap in o.a. Ballustrada en Sterna. Is als Ever Arts sinds decennia actief in het mailart-netwerk. Lid van de redac tie van Ballustrada. Zijn eenmans tijdschrift Leskimo de Zyricsée be leeft in 2021 de 25s"' jaargang. Jeroen Follens werd geboren in Hamme en woont in Bazel (Oost- Vlaanderen). Hij studeerde cultuur wetenschappen en orthopedagogie. Sinds enkele jaren is hij werkzaam in de hulpverleningssector. Publi ceerde al eerder in Ballustrada. Kees Hermis (Hulst 1941) werkte als leraar Nederlands, debuteerde met de dichtbundel Vrijgesproken (1977), publiceerde en exposeerde, soms in combinatie met zijn houtsculpturen, sindsdien regelmatig poëzie. Ver schenen zijn o.a. Een vorm van leven (1984), Van aardse zijde (1984), Stidflicht, een bloemlezing van 25 jaar poëzie (2003), Tijdland (2010), Het jij-syndroom (2018), Op de snaren van het licht (2020). Hij woont en werkt in Rockanje. Wim Hofman (Oostkapelle 1941) was/is beeldend kunstenaar, kinder boekenschrijver, columnist van de Provinciale Zeeuwse Courant, prijs winnaar en dichter. Ook toondich ter: hij zette zich eens aan de piano en bracht op de regionale tv het lied 'Elke dag hetzelfde', waarvan de gehele tekst luidde: 'Elke dag hetzelfde'. Ko de Jonge (1945), vormgever van Ballustrada, is beeldend kunstenaar: van tekeningen tot objecten, instal laties en projecten. Veel werk vindt plaats in de wereld van mail-art. Hij beheert 'ARTisSTARTplus', een archief met kunstenaarsboekjes. Is bedenker en initiatiefnemer van het KipVis-project 'Ik ben een God...' en neemt deel in het pro ject 'Pakje Kunst'. Uit zijn archief organiseert het Collagemuseum van de Verbeke Foundation in Kemzeke regelmatig projecten. Dirk Kroon (Schiedam 1946) is dichter, essayist, prozaïst, bloem lezer en vertaler. Was hoofddocent Taal Communicatie aan de Poly technische Faculteit en het Rotter dams Instituut Voor Informatica Opleidingen (Hogeschool Rotter dam). Schreef en maakte bloem lezingen over Nederlandstalige auteurs en dichters. Recente dicht bundels: Op de hoogte van de vogels - verzamelde gedichten (Liverse, 2017), Onder de vogels (id., 2019). JanJ.B. Kuipers (Zaamslag 1953) pu bliceerde ca. 75 boeken: nonfictie/ fictie voor volwassenen en kinde ren. Nieuw: Vikingen. IJzeren eeuwen om de Noordzee (WalburgPers). Redacteur/medewerker van o.m. Ballustrada. Zijn eerste artikel (over The Pretty Things) verscheen in 1969. Was stadsdichter van Middel burg in 2005/2006. Ontwierp en gidst de route Mysterieus Middelburg, treedt op met lezingen, poëzie, verhalen. Artikelen en verhalen vertaald in Engels, Frans, Duits, Roemeens. www.janjbkuipers.nl janjbkuipers.blogspot.com Marloes Matthijssen (Bergen op Zoom, 1980) is schrijver van fictie en non-fictie en schreef restaurant recensies voor de PZC. Haar tekst bureau elizee cultuurprojecten is gevestigd in Het Badhuis in Middel burg ('ruimte voor creatieve onder nemers'). Laatste boeken: Zeeuws Meisje Vrijheid Gelijkheid Broeder schap, voor kunstenaar Rem van den Bosch. Laatste project van elizee: het Deadline Bureau. Waar gefrustreerde creatieven sociale controle kunnen kopen. www.elizee.nl Hanz Mirck (Zutphen 1970) Zijn debuut Het geluk weet niets van mij (2002) werd genomineerd voor de C. Buddinghprijs. Zijn tweede bundel Wegsleepregeling van kracht (inclusief cd met de Guus Tangelder Bigband) verwierf de J.C. Bloem- prijs. Mirck won ook o.a. de Dunya Poëzieprijs. Hij publiceerde o.m. in Het liegend konijn, Awater, Tirade, De Revisor, Liter en Extaze. Hij vertaalde toneel en poëzie, schreef gedichten voor kinderen, een roman (Het godsgeschenk) en was stadsdichter van Zutphen en Apeldoorn. Y. NÉ (Goes 1958) is beeldend kun stenaar en dichter. Ze publiceerde bij De Bezige Bij, De Geus (Verza melde gedichten 1990-2005; De wer kelijkheid houdt het lang vol) en andere uitgevers; bij Van Kemenade verschenen geïllustreerde poëzie- uitgaven. Voormalig koningin Beatrix kocht een groot schilderij voor de koninklijke kunstcollectie. Né's roman Het scheve meisje (De Geus) werd genomineerd voor De Bronzen Uil. Wiebe Radstake (1990) is kapitein op zeilschepen rond de wereld. Werkt o.m. aan het brieven-/reis- boek Thuisvaarder/Thuisvader, dat hij in logs publiceert in Tirade. Hij speelt ook in de zeemansbluesband Mor jak, waarmee hij door Neder land en België trekt en twee platen opnam. Debuteert als dichter in Ballustrada. Renaat Ramon is dichter, essayist, beeldend kunstenaar. In 2012 ver scheen Klemteken, een bloemlezing uit zijn woord- en beeldpoëzie en in 2014 Vorm Visie. Geschiedenis van de concrete en visuele poëzie in Nederland en Vlaanderen. In voorbe reiding: Zwart zout (werktitel, poë zie) en een essay over de theorie van de iconische poëzie. Zie ook www.renaatramon.be Frank Roger (Gent 1957) schrijft verhalen in fantastische, surrealisti sche en satirische stijl, en pleegt collages en grafisch werk waarin de geest van dada nog rondwaart. Het leidde inmiddels tot ongeveer 1200 publicaties in meer dan 40 talen. Onlangs verscheen Spoorloos en andere verhalen, een nieuwe bundel (Scriptomanen, 2020). Meer op www.frankroger.be Willem M. Roggeman (Brussel, 1935) schrijft poëzie, romans, es says. Zijn poëzie is vooral beïn vloed door de schilderkunst. Schreef veel voor kunsttijdschrif ten. Was kunstredacteur bij de Brusselse krant Het Laatste Nieuws en curator in het Cultuurhuis de Brakke Grond in Amsterdam. Recente dichtbundels: Heidens reta bel (2014), Wat alleen schilders zien (2015), Het einde van de avant-garde (2016), Nu is reeds voorbij (2018) en In een getekende morgen (2019). In 2020 verscheen zijn vierde roman De verwoesting van Brussel. Ignace Schretlen (Tilburg 1952) is een Nederlands schrijver, kunste naar en voormalig huisarts. Hij ge bruikt ook de pseudoniemen Alex-

Ballustrada | 2020 | | pagina 64