www.drukkerijmiddelburg.nl boeken - muziek - brasserie - cadeaus - activiteiten Markt 51 Middelburg T 0118 - 886 886 info(a)drukkerijmiddelburg.nl (a)dedrvkkery [tfj| (a)drvkkerymiddelburg (a)drvkkery ander van Es, Michel van Hout en Patrick Bosboom. Schretlen publi ceerde enkele tientallen boeken over diverse onderwerpen. Als beeldend kunstenaar exposeerde hij veelvul dig. Hij richtte vanuit zijn belang stelling voor kindertekeningen de Stichting 'Kijk op Krabbels' op. Pieter Sierdsma (Oudeschoot 1948) studeerde geschiedenis en was werkzaam als archivaris. Gedichten verschenen in tijdschriften als Yang, Gedicht, De Brakke Hond, Hard Gras, Ballustrada en op websites. In Ballustrada publiceerde hij eerder over o.m. Georges Simenon, Johan Daisne en de Vlaamse Pink Poets. Dichtbundels: Tussen lucht en geluid (1976), In de bocht van de rivier (2012), Reis naar de eilanden (2020). Maria Timiaan of Mia Timiaan (Bergen op Zoom, 1980) werkte als mosselsorteerder, schoonmaker en museumconsulent en publiceerde proza en poëzie in NRC, Krakatau, Ballustrada, Wonderwaan en eejl. Was ook te lezen in de bundels Zondig in Zeeland en Nederland Leest. Ze won de eerste editie van het Rode Oor, schrijfwedstrijd voor erotische verhalen. Schrijft onder een ander pseudoniem erotica in opdracht, is writer in residence voor het experimentale wellness- centrum Nealennia. Meer info: www.nealennia.nl of www.timiaan.nl André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde poëzie, verhalen en artikelen in vele tijdschriften en verzamelbundels. Verhalenbundel: Een meedogenloze vrede (Liverse, 2012). Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw (Slibreeks), Reizigers voor alle richtingen (ADZ), Tekens in het Land, Moerasbeest Verdriet (Wagner Van Santen, 2006), Rot terdam vertrekt (Contrabas, 2010), Blauw als ijs (Liverse, 2010), Polder geest (Liverse, 2014), Dwangarbeider van de poëzie (nov. 2017). Jabik Veenbaas (1959) publiceerde acht dichtbundels. Piet Gerbrandy (Volkskrant) n.a.v. Darwinistische weemoed: 'Veenbaas is een belang rijk dichter.' Willem Thies (Poëzie- rapport) over De zon, het smalle bed, mijn lichaam: 'Veenbaas' poëzie is beeldrijk zonder overdadig te zijn, fantasievol zonder op hol te slaan, lyrisch zonder uit de bocht te vlie gen.' In 2013 verscheen het filoso fische werk De Verlichting als kraam kamer, dat de shortlist voor de So crates Wisselbeker bereikte. Jongste dichtbundel: Soms kijkt de aarde me aan (2020). Wllem G. Weststeijn (1943) is eme ritus hoogleraar Slavische letterkun de aan de Universiteit van Amster dam en hoofdredacteur van Tijd schrift voor Slavische Literatuur. Hij publiceert regelmatig over en ver taalt uit de Slavische literaturen, in het bijzonder de Russische. Binnen kort verschijnt zijn Russische Litera tuurgeschiedenis in twee delen en het vierde deel van zijn vertaling van de poëzie van de Russische futuris tische dichter Velimir Chlebnikov. Reinold Widemann publiceerde on langs de verhalenbundel De Stilte verzamelaar (uitgeverij Aspekt), met negentien verhalen die ooit in lite raire tijdschriften zijn gepubliceerd. Zijn winnende NRC Handelsblad essay De decadentie van de jaren tachtig verscheen in 1980 in een aangevulde versie ook in de Slib reeks (nr. 12), geïllustreerd door Ko de Jonge.

Ballustrada | 2020 | | pagina 65