cc z X Prachtig. Alleen Nu en dan, zij het echt héél sporadisch, heeft hier en daar een onverlaat de ver metelheid zich vragen te stellen bij dit soort massa-idiotie. De stoutmoedige die het aandurft enige bedenkingen te uiten bij deze schouwspelen van 's mensen stompzinnigheid, stelt zich bloot aan het opgedrukt krijgen van het stempel 'azijnpisser'. Maar, en het zou mij straf lijken mocht ik daarin al leen staan, heel wat mensen moeten toch gruwelen van dit ganse circus? Dan kom je 's ochtends op je werk. Je wil enkele tassen koffie drinken, op je gemak de dag aanvatten. En dan staan daar ineens een hoop door kinderitis aangetaste lapzwanzen-wier-heil-is-ge- legen-in-het-navolgen-van-hypes-en-ge- maakt-vrolijk-zijn, jou te dwingen om deel te nemen aan het opvullen van hun met een strik omgorde ledige le ven! Hoop, noemen ze dat dan. Mij doet het eerder zin krijgen in het tot mij nemen van een overdosis heroïne. O QÉ 3 de eeuw v. Chr. Op de boot van Syracuse naar Alexandrië 2 zag de wiskundige Archimedes van Syracuse een zo groot aantal (ontelbare) sterren O aan de nachtelijke sterrenhemel dat hij dacht hoe kan ik die in mooie myriaden becijferen. Op de boot van Rhodos naar Alexandrië dacht de dichter Apollonius van Rhodos W de hele nacht aan jason de komisch-kosmische koningszoon en aan de vijftig Argonauten. 41 Toch weet niemand van een historische ontmoeting tussen deze twee grote Grieken; noch op zee, 2 noch op de agora, noch in de Bibliotheek (g met de duizenden boekrollen, noch aan de voet van de vuurtoren Pharos op het eiland Pharos. 0* vo

Ballustrada | 2021 | | pagina 24