a wel de buurtbewoners persoonlijk zijn uitgenodigd, is er nog maar zo'n man of zes. Hun aantal zal geleidelijk toene men tot ongeveer vijftien. De vernissa ge moet concurreren met het Tien Stoe ten Festival, de Bollekesloop, de Open Monumentendag en de Rommelmarkt op de Dageraadplaats. Daarbij komt dat Swa steeds nieuwsgierige voorbijgan gers opvangt en ze doorsluist naar el ders, waar minder zorgeloos met levens wordt omgesprongen. Vanaf het topje van de constructie overschouwt het achtjarige dochtertje van de kunstenaar triomfantelijk het gezelschap. Dan barst een satanisch techno-optreden los van performer Rufus Michielsen. Hij is een zoon van de plaatselijk legendarische Ludo Mich, de man die zich ooit liet inhuren om feestjes ludiek te doen mislukken. Iedereen maakt zich uit de voeten. We zijn drie maanden verder. Penarie staat er nog, fier en ongerept. Er zijn geen ongelukken gebeurd. Maar van nacht klonken er sirenes. Er heeft ie mand op het rondpunt een lelijke smak gemaakt. Het was Swa. Men zegt dat hij staande op de vijfde trede een gevaren driehoek aan de stoel wilde vastmaken. Er ging iets mis. Ontketend kweekdier O vergeefs belaagd door Z tijden van aankomst Scheurkiezen vreten gaten in het rond hortend vol gebraakt een gedicht dat niet voltooid wil zijn Genen worden uit mensen gesleurd uy verhaspeld en versnipperd in blauwe zakken opgeslagen Ontketend kweekdier O voortdurend beschikbaar voor verkrachting vuilspuiterij wildstort en hoogverraad weert zich onder de gordel met vuile streken LU Mogelijk en misschien etaleren op gevelgrote billboards C vrekkig plantaardigheid toestaan OJ juist genoeg om naar meer te verlangen O 01 O 00 Niets begint of stopt altijd wel ergens iemand waar je ook kijkt wordt gewacht van binnen stollend stilgezeten Zelfvertoon ontkiemt en woekert in columns tweets dissertaties en gebouwen barok naast bullshit Zelfhaat kijkt vadsig uit de tram naar buiten slaat caleidoscopisch op om thuis te verteren De waterloop van dienst schurkt zich langs en maakt zich uit de voeten om zijn ziel prijs te geven aan de zee De man in onderhemd en korte broek haalt de was af op het dakterras vadertje pas op jezelf

Ballustrada | 2021 | | pagina 43