A-MERKENDROOM VO Olbrich ontwierp ook boekenleggers. Communicatie en inter actie zijn trefwoorden in zijn werk. In overeenstemming daar mee zijn in deze Ballustrada afbeeldingen opgenomen op diverse plaatsen in het binnenwerk en op de achterflap. Dat ontwerp zou uitgeknipt kunnen worden zodat die boekenleg ger als PAPERPOLICE kan fungeren. De papierpolitie als controleur aanwezig bij het opnieuw ter hand nemen van het tijdschrift, opdat het nooit door welke pa pierpolitiemacht dan ook bestempeld en ingepakt zal worden. Toen ik de achtertuin in liep om de kat te begraven, begon het te regenen. Dat kon er nog wel bij. Ik weet niet of er buren uit hun slaapkamerraam hebben staan kijken, maar het moet een bijzonder gezicht geweest zijn. De lieve buurvrouw die in een kale hoek van haar tuin een gat graaft. En af en toe een flinke slok rode wijn neemt. Uit de fles. Terwijl het regent. Ik kreeg de indruk dat het niet de bedoeling was dat ik hem mee terug naar huis zou nemen, maar ik kon hem niet achter laten bij de dierenarts. In die akelig witte ruimte, op die koude grijze tafel. "Hoe heette hij?" vroeg de dierenarts. Op dat moment leefde Walm nog. De dierenarts wilde weten waar die naam vandaan kwam. "Toen we hem gingen ophalen uit het nest, liet hij nogal een wind," zei ik. "Zo'n stille. Dat die lucht uit zo'n klein beestje kon komen. Nou, vandaar." Ik probeerde te glimlachen. De dierenarts deed geen moeite. Hij maakte de spuit klaar. Ik voelde mijn ogen nat worden, tranen kronkelden over mijn wang. Ik moest denken aan alle zaterdagen waarop Walm mee liep naar het einde van de straat als Jeroen en ik boodschappen gingen doen. Daar bleef hij zitten tot we terugkwamen. Nu zag ik hem verstarren. Het moest wel. Het is niet te doen om je kat zo met zijn achter poten te zien slepen. Ze waren verlamd sinds Maan hem had aangereden. Maan is onze oude buurman, ik geloof dat hij be gin tachtig is. Ik kreeg Walm mee in de doos waarin ik hem had gebracht. Een theedoek over hem heen.

Ballustrada | 2021 | | pagina 5