m God de mens schiep. Fabre's vinger op het water goed en interessant work maar we missend herinnert aan die waarmee Michelangelo Adam tot maar dat kan ook te maken hebben met d t leven liet wekken. En water staat symbool voor sen al een aantal uren aan het stappen waren IT* leven, ook in evolutionaire zin. Maar ook hier geldt auto op weg naar de laatste locatie, de schu dat de tentoonstelling van Jan Fabre te veel een wijffels, een mooi gelegen schuur'op de tentoonstelling binnen in een tentoonstelling is de bebouwde en onbebouwde kom van Aardend en dat enige beperking in de keuze van het aantal We treffen hier een groot aantal schilderijen werken eerder versterkend dan afzwakkend voor Arthur Bernard aan (geprijsd, wat we wel als een de totale presentatie zou zijn geweest. Maar Sonant ervaren op een kunstenmanifestatie) zondermeer een van de hoogtepunten van het de prachtige videoregistratie door GAZ van het' Kunstenfestival Aardenburg 2017. theaterstuk 'Pleidooi van een gedoemde moeder" Vlakbij de Smt Baafs ligt de prachtig aangelegde en opgevoerd door de topactrice Viviane de Munck onderhouden tuin van de familie Jongsma en daar en de indrukwekkende installatie van treffen we enkele mooie en humorvolle werken aan Urs Pfannemuller. van Jan Verschueren. Het lijkt wel of de beeldjes er al Indrukwekkend qua omvang maar ik weet eigenlijk jaren staan. Van dezelfde kunstenaar komen we later niet zo goed wat ik daarmee moet doen in het kader op onze tocht ook nog werken tegen in de tuin van van de totale tentoonstelling en dat is voor mij het Archeologisch Museum, mooie kleine en eigenlijk wel een soort rode draad. Mooie en verfijnde beeldjes die de mens conftonteren met zijn inspirerende kunst maar het helpt mij niet bij het ambities maar ook zijn beperkingen. Maar voordat zoeken naar de antwoorden op de centrale vragen we deze tuin bereiken, bezoeken we nog de twee van deze manifestatie zoals "Waar sta ik?", andere kerken die als tentoonstellingslocatie dienen, Dat licht waarschijnlijk wel aan mij, hoewel ik zelf dekerkvandeDoopsgezindeGemeenteende een groot bewonderaar ben van het gedachtengoed Mana-Hemelvaartskerk. Beide locaties verrassen van Jean Paul Satre en erg in ben voor constate- ons in positieve zin. In het schip van de kerk van ringen zoals "La centre de reference c'est moi" de Doopsgezinde Kerk heeft Tamara Dees [5] drie Maar misschien stoorde ik me soms te veel aan te schepen, boten ondersteboven opgehangen veel beelden ofte veel werk van een en en creëert daarmee een sterk en betekenisvol beeld. kunstenaar, of te veel literatuur of te veel prikkels, Bij binnenkomst in de Maria-Hemelvaartskerk komt die ik in een te kort tijdsbestek moest zien te het Gregoriaanse gezang je tegenmoet en zie je verwerken. Het Kunstenfestival Aardenburg is een vervolgens de bijdrage van Willem Besselink [2] meer dan volle beker aan kunst, literatuur en andere aan het Kunstenfestival Aardenburg. Een sterke uitingen. Ik stel dan ook voor om bij een volgende bijdrage, een bijdrage die ook inspeelt op de lokale editie iets kritischer te zijn in de selectie van het omstandigheden, voor ons ook een van de aantal kunstenaars, het aantal locaties, het aantal hoogtepunten van onze rondgang. uitingen, probeer te versoberen zodat je dichterbij het concept van Watou uitkomt. Maar tot slot Als je in deze kerk bent, denk je datje op het verste chapeau voor het genomen initiatief en ik kom zeker punt van het totaal zit maar dat is niet het geval. naar de ze editie van het Kunstenfestival Aarden- Op de terugweg naar de auto bezoeken we ook nog burg. Voor meer informatie over dit festival zie de Freemen Gallery maar we weten eigenlijk niet zo www.kunstenfestivalaardenburg.nl. goed wat we met het werk van Kobe de Peuter in het totaal van het Kunstenfestival aan moeten. Op zich Jack van Aspert

Decreet | 2017 | | pagina 104