ADVIESRAAD Vandaag Iragen wij uw aandacht voor Kipvis. Kipvis bestaat uit een groep van 16 kunstenaars die werken in verschillende disciplines. Mensen die creatieve beroepen uitoefene, en daarnaast een deel van hun inkomen verwerven bij andere werkgevers. Niet afhankelijk zijn van subsidies en niet van uitkeringen. Dankzij de gemeente Vlissingen hebben ze een betaalbare atelierruimte. Bij alle gebruikers leeft de overtuiging dat dit allemaal niet vanzelfsprekend is. Dat men deel uitmaakt van een woonwijk en dat men er zichtbaar wil zijn, en iets voor de wijk en de stad wil betekenen. Dit heeft Kipvis dan ook op vele fronten gedaan. Soms achter de schermen, en soms voor iedereen zichtbaar. De kunstenaars van Kipvis waren zichtbaar op vele podia in Vlissingen, Zeeland, Nederland, en tot ver daarbuiten. Vele kunstenaars, galeriehouders, en kunstliefhebbers hebben Kipvis in de loop van de tijd bezocht, en waren vol lof over deze geweldige plek. Deze plek is niet alleen uniek in Zeeland, maar ook is er weinig vergelijkbaars te vinden in de rest van Nederland. Iets om trots op te zijn. Bijna 10 jaar geleden was Kipvis nog een kunstenaarswerkplaats in Middelburg. Helaas eiste de gemeente het gebouw op, en Kipvis was genoodzaakt nieuwe ruimte te zoeken. Het toenmalige College van B&W en het gemeentelijke Buro Beeldende Kunst hebben de groep met enthousiasme binnen gehaald. Men zag de waardevolle aspecten van een broedplaats voor de kunsten in Vlissingen. Ondertussen heeft Kipvis een indrukwekkende geschiedenis opgebouwd, en is het een bekend merk geworden binnen en buiten Zeeland. Kipvis is niet alleen een gebouw met ateliers. Naast de ateliers werd een deel van het gebouw ingericht als grafische werkplaats waarvan diverse kunstenaars gebruik kunnen maken. Onder de naam Virus-grafiek werden verschillende unieke boeken gedrukt. Er werden cursussen georganiseerd onder leiding van een professionele drukker. Daarnaast hebben we de miniatuur expositieruimte de wALLofsmALLart die internationale kunst laat zien. In het vorig jaar verschenen naslagwerk '111 plekken in Zeeland die je gezien moet hebben' staat op bladzijde 116 te lezen: 'Klein van formaat, internationaal van reikwijdte'. Al jaren is er een intensieve samenwerking met het onderwijs, waaronder de Stichting Kinderkunstweek. Scholen bezoeken de ateliers en gaan er ook samen met de kunstenaars aan de slag. Die activiteiten worden o.a. financieel ondersteund door de Middelburgse Teeken Akademie en Damen Shipbuilding. In de loop der jaren zijn vele honder den Vlissingse leerlingen met ons in aanraking ge komen. In de ateliers van kunstenaars worden speciale cursussen aangeboden, voor amateur en professionele kunstenaars. Een voor iedereen zichtbaar project is Kunstpark Vlissingen, daar staan inmiddels 3 kunstwerken. Daar heeft de gemeente faciliteiten voor geregeld, maar Kipvis heeft de zoektocht naar de financiering ter hand genomen. Private instanties die ons hierbij van harte steunen zijn: de Wim de Graaf Foundation, garage Van Liere, het bedrijf Curieus, en daarnaast verschillende fondsen en vrijwilligers. Vanaf het eerste begin is direct contact gezocht met de wijk Pauwenburg. Door wederzijdse ondersteuning is de band in de jaren verstevigd en heeft Kipvis inderdaad mede gezorgd voor leefbaarheid van de wijk. De wijkraad heeft Kipvis omarmd en vergaderd regelmatig bij ons in het gebouw. Om deze activiteiten blijvend mogelijk te maken zijn de werkplaatsen in het voornoemde gebouw van essentieel belang. Hier vindt de interactie plaats tussen kunstenaars en publiek, hier ligt de voedingsbodem voor nieuwe creatieve ideeën. In het kader van herijking gemeentelijk bezit staat dit gebouw nu op de lijst om ten prooi te vallen aan bezuinigingen. Hiermee dreigt, na het wegvallen van kunstruimte deWillem3, de totale drooglegging van beeldende kunsten in Vlissingen. Wij vragen u met klem in deze uw creativiteit in te zetten en deze locatie te behouden voor de kunst en - meer nog dan nu - te accentueren als kunstwerkplaats en broedplaats voor de kunsten. Met een aantal bescheiden ingrepen is dit gebouw de blikvanger die bij binnenkomst van Vlissingen de bezoeker zal verleiden, een toonbeeld van de avontuurlijke relatie van Vlissingen met kunst. Wij vragen geen extra financiën, wij vragen u kunst en cultuur te faciliteren met werkplaatsen voor de lamst. Stapte Kipvis 10 jaar geleden Vlissingen binnen met de leus 'Kipvis heeft Vlissingen iets te bieden', nu kunnen we gerust stellen: 'Kipvis verrijkt Vlissingen'. Wij danken u voor uw aandacht en wensen u alle creativiteit om Kipvis voor de stad Vlissingen en haar bewoners te behouden. WIE KUNST SCHRAPT CREËERT ARMOEDE V

Decreet | 2017 | | pagina 107