Luchtopname van de werkhaven nabij Hellevoetsluis. Links op de voorgrond het arbeiders woonoord 'De Grote Weergors' STAND DER BIJ DE DELTADIENST IN UITVOERING ZIJNDE WERKEN OP 1 JULI 1957 I Stormvloedkering in de Hollandsche IJssel Dit werk wordt in een hoog tempo uitgevoerd; er wordt naar gestreefd nog tijdens het stormseizoen 1957 - 1958 de zuidelijke beweegbare waterkeringen in geval van nood bedrijfsvaardig gereed te hebben. Hierop zijn ook de tijdschema's voor het werk aan schuif en deuren in de constructiewerkplaatsen afgestemd. De werken in de oostelijke bouwput waren op 1 juli 1957 in het stadium, dat de hef- toren aan de Rotterdamse zijde was gestort tot het peil van 30,00 m N.A.P. Het landhoofd voor de vaste overbrugging was nagenoeg voltooid. De bouw van een transformatorhuis was voltooid. Voor de onderbouw van de andere heftoren, aan de Krimpense zijde van de rivier, was de bekisting tot het peil van 6,00 m N.A.P. gesteld. De bouwput aan deze zijde was grotendeels weer aangeaard. Het deel van de drempel voor de zuidelijke schuif ter plaatse van de oostelijke kistdam was eveneens voltooid; men was bezig met het trekken van het buitenscherm van deze kistdam. De in aanbouw zijnde ringdijk rond de bouwput in het Haringvliet bewesten Hellevoetsluis. Stand van het werk op 20 mei 1957 De werken in de westelijke bouwput waren op die datum zover gevorderd, dat de zuidwestelijke heftoren was afgestort tot het peil van 19,50 m N.A.P. De onder bouw voor de noordwestelijke heftoren was gestort tot het peil van 3,40 m N.A.P. De schutsluis bevond zich in volle uitvoering; het gedeelte van het buitenhoofd direct achter de kistdam was afgestort tot het peil van 6,00 m N.A.P. Alle vloer moten waren gestort; het heiwerk voor de van stalen damwand te maken kolkwanden was in uitvoering. De bouw van de betonnen viaduct op de oostelijke oever was zover gevorderd, dat voor meer dan 2/3 gedeelte van de voorgespannen betonviaduct de hoofdliggers op de paaljukken waren gemonteerd en de dwarsvoorspanning alsmede het maken van de definitieve steunconstructies in volle uitvoering waren. Het niet voorgespannen betongedeelte van de viaduct was nagenoeg voltooid. Afsluiting Haringvliet De werken nabij Hellevoetsluis In augustus 1955 werd met de aanleg van een werkhaven ten behoeve van de afslui- tingswerken in het Haringvliet begonnen. Deze haven, die een oppervlakte van ruim f 41

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1957 | | pagina 22