Het allereerste begin van de aanleg van een bouwput voor de sluis in de Zandkreek bij Katse Veer (20 mei 1957) De aanleg van de omringdijk werd op 18 december 1956 aanbesteed. Op 13 februari 1957 werd met de uitvoering van dit werk begonnen. Op 1 mei 1957 werd een begin gemaakt met de kleikade aan de zuidwestelijke hoek van de omringdijk. Achter deze kade is men begonnen met het aanspuiten en het klappen van het zandlichaam van de dijk, terwijl men aan de noordzijde met het opzinken van de teenconstructie voort ging. Aan de zuidwestzijde van het werk werden de kraagstukken voor de verdediging aangebracht. Het Drie-eilandenplan Voor de werken ter uitvoering van het z.g. Drie-eilandenplan werd een werkhaven aangelegd. Deze haven, die een oppervlakte van ongeveer 5 ha heeft, is gelegen nabij Vrouwenpolder op de plaats waar in 1944 de dijk doorbrak. De aanbesteding had op 31 mei 1956 plaats; deze haven is nagenoeg voltooid. Langs de oevers van het Kanaal door Walcheren werden voor de uitvoering van de werken nabij Veere buffervoorraden zink- en stortsteen opgeslagen. Nabij Katse Veer werd een begin gemaakt met de aanleg van een bouwput voor de schutsluis in de dam in de Zandkreek. Dit werk werd op 19 februari 1957 aanbesteed. De bouwput wordt verkregen door bedijking van het schor op de Noord-Bevelandse oever, ongeveer honderd meter bewesten de steiger van de Provinciale Stoomboot- dienst. Met de uitvoering van dit werk is op 21 maart 1957 een begin gemaakt. Luchtopname van de werkhaven nabij Vrouwenpolder. Rechts boven is Veere nog juist te zien (mei 1957) 7 ha heeft, is direct ten westen van de havens van Hellevoetsluis gelegen en kwam in oktober 1956 gereed. Op de terreinen langs de nieuwe werkhaven is materiaal - zoals rijshout en stort steen - opgeslagen, dat als buffervoorraad zal dienen bij de uitvoering der voorge nomen werken. Tevens werd daar aan de werkhaven een semi-permanent kantoorgebouw ge plaatst, hetwelk inmiddels in gebruik is genomen. Voor de huisvesting van een gedeelte van het op de werken dienstdoende water- staatspersoneel zijn twee dienstwoningen en een logiesgebouw voor ongehuwden in aanbouw. Ten behoeve van de huisvesting van arbeiders in dienst van de aannemers werd een arbeiders-woonoord van Schouwen-Duiveland naar Hellevoetsluis verplaatst. In dit woonoord ,De Grote Weergors' zullen aanvankelijk 192 arbeiders kunnen worden ondergebracht. In juli 1956 werd 55 000 m2 zinkwerk aanbesteed, waarvan in dat jaar 30000 m2 ter plaatse van de te maken omringdijk van de bouwput voor het uitwateringssluizen- complex - welke put op N.A.P. 1400 m lang en ca. 560 m breed zal zijn - werd aan gebracht. Het bezinken is in 1957 voortgezet. 1 43 42

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1957 | | pagina 23