12 DE ORGANISATIE VAN DE DELTADIENST De voorbereiding en de uitvoering van de werken, die zullen worden tot stand ge bracht krachtens de Deltawet, zijn opgedragen aan de Deltadienst van de Rijkswater staat voor zover deze werken door het Rijk zullen worden uitgevoerd in de zuidweste lijke delta van Rijn en Maas. De Deltadienst werd met ingang van 1 mei 1956 door de Minister van Verkeer en Waterstaat onder deze naam ingesteld; met de leiding werd de Hoofdingenieur Directeur ir. J. W. de Vries belast. De dienst werd aanvankelijk geformeerd uit perso neel van de directiën Benedenrivieren en Landaanwinning, dat ook reeds met de voor bereidende werkzaamheden was belast. In verband met de sedert de oprichting tot ontwikkeling gekomen werkzaamheden van de Deltadienst onderging de personeels bezetting uiteraard een grote uitbreiding. Teneinde een juiste werkverdeling te verzekeren, is de dienst verdeeld in een aantal directiën en afdelingen, welke in het hierbij opgenomen organisatieschema zijn ver meld. Ter toelichting bij dit schema diene het volgende. De directie Benedenrivieren, een reeds vanouds bestaande directie, die in algemene zin belast was met de beheersdienst in het gebied der rivieren en stromen waar thans de Deltadienst werkzaam is, vormt een der onderdelen van deze dienst en heeft daarbij vrijwel haar vroegere taak be houden. De noodzakelijke, innige samenwerking tussen de beheersdienst en de uit voerende dienst in het betreffende gebied heeft daarmede een hechte basis gekregen. De voormalige studiedienst van de directie Benedenrivieren werd in verband met de aard der te verrichten onderzoekingen, welke thans grotendeels zijn gericht op voor bereiding en uitvoering der deltawerken, als afzonderlijke Waterloopkundige Afdeling in de Deltadienst opgenómen. Het ontwerpen en de uitvoering van de werken is opgedragen aan de beide andere directiën, die tot de Deltadienst behoren, t.w. de directie Deltawerken-Noord en de directie Deltawerken-Zuid, waarvan de scheidingsgrens gelegen is ongeveer ter hoogte van Dintelsas. De werkzaamheden van de afdelingen Kostprijsberekening, Documentatie en Inlichtingen en de Administratie behoeven, naar mag worden aangenomen, geen nadere toelichting. Voor de taak der overige afdelingen wordt verwezen naar de in dit bericht gedane mededelingen. 13 Administratie Voor zover geen nader adres is vermeld, zijn de genoemde onder delen alle gevestigd te 's-Gravenhage, van Hogenhoucklaan 60 Afd. Docu mentatie en Inlichtingen Afd. Kostprijs berekening Afd. Planning, Kunstwerken; Ontwikkeling Nieuwe Werk methoden en Boordienst Afd. Water huishouding Waterloop kundige Afdeling Onderafdeling Hellevoetsluis, Directiekeet Rijkswaterstaat, Kanaalweg 10, Oostzijde, tel. 01883-407 Onderafdeling Zierikzee, Havenplein 25, tel. 568 en 590 Werkplaats Schiedam, Havenstraat 12, tel. 01800-66096 Directie Deltawerken Zuid Drie-eilanden plan Goes, Directiekeet Parallelweg 48, tel. 01100-3665 Directie Deltawerken Noord Afd. Dijks- verhogingen, Breda, Baronielaan 98, tel. 01600-30388 Stormvloed kering Holl. IJssel, Capelle a/d IJssel, Directiekeet Ketensedijk 2, tel. 01804-887 Afsluiting Haringvliet, Hellevoetsluis, Directiekantoor Werkhaven, tel. 01883-284 Directie Beneden rivieren Arr. Dordrecht, Nieuwe Haven 25, tel. 01850-5747 Afd. Rott. Waterweg, Rotterdam, Parklaan 15, tel. 01800-116430 V» T f

Driemaandelijks bericht Deltawerken | 1957 | | pagina 8