METAL HEAVY 5 4 Te gek joh, ik ga helemaal uit mijn bol, gaaf hè, alleen nog een handtekening van de zanger en de gitarist van Lion's Pride, dan heb ik ze allemaal... op mijn rug! In samenwerking met de Stichting Jeugd en Popgebeuren Zeeland organiseerde het Belgische platenlabel Mausoleum op 16 maart j.l. een ’heavy metal fes tival’ in de Veilinghal te Middelburg. Vier bands traden aan: Three Pence, Lions Pride, Steelover en Crossfire I Peter Pruyssers Three Pence, die als vervanger op trad voor Hazzard, opende het fes tival. Deze driemans-formatie wisselde ingewikkelde composities af met simpele strakke metal. De muziek had veel van 'Rush' en warmde het publiek zowel letter lijk als figuurlijk op. Vervolgens was het de beurt aan Lions Pride, welke formatie het al opgewarmde publiek helemaal uit de bol speelde met een snel repertoire. Jammer is wel dat je daardoor de ballads mist en dat is nu juist de sterke kant van deze formatie. De intensiteit waarmee ze speelden en de visu eel sterke act zorgden er voor dat Lions Pride niet kon ver trekken alvorens er twee toe giften werden gegeven. Om zeven uur was het de beurt voor de Duitse band Steelover. Het decor was indrukwekkend: een drumpodium van twee meter hoog, met daarnaast wanden, welke het idee gaven dat je tegen een muur aankeek. Het geheel was schitterend om te zien, de show goed uitgedacht door de combinatie van licht en muziek. De reaktie van de headbangersbleef dan ook niet uit. Eerst wat verbluft door hetgeen ze zagen, daar door enthousiast en vervol gens helemaal uit de bol. De laatste band van dit fes tival, Crossfire, bezorgde de ordedienst nog de nodige problemen. De dranghekken welke eerst nog op twee me ter afstand van het podium stonden bleken na twintig minuten verplaatst te zijn tot tegen het podium. De aan de gele armbanden te herkennen ordedienst moest dan ook het veld ruimen, maar de sfeer bleef prima! Crossfire bleek een waardig afsluiter van het festival. Muzikaal was deze Vlaamse band niet de sterkste, maar zij wisten iedereen, door hun inzet en enthousiasme, voldaan en tevreden achter te laten. Een geslaagd fes tival met 400 bezoekers, zeker een gebeurtenis welke voor herhaling vatbaar is.

Gimmick | 1985 | | pagina 4