kortweg aktueel kortweg aktueel RADIO GUITARVIEW GELIQUIDEERD KORTWEG Van Zee en Koole Harry Verbeke kwartet FACE-LIFT SHADOW ■Grote Prijs ZMedefhfifhr BAND GEZOCHT! 4 5 Tenor-bariton saxofonist zoekt, na twee jaar les, een band om ervaring op te doen. Bram Geene, tel: 01180 - 23590 In Vlissingen bruist het op het moment van nieuwe formaties, bands. Een aantal had hun de- buut/presentatie tijdens het Bruispopfestival in De Piek. Gimmick pikte er twee uit en wel Hans van Zee van Shantung en René Koole van Tissue. NEW 101 wil niet alleen aan nationale en internationale, maar vooral ook aan regionale groepen en individualisten aan dacht besteden. Daarom hier een oproep aan iedereen die op welke manier dan ook, mu ziek maakt in de ruimste zin en dit op cassette of misschien wel plaat heeft staan. Op dinsdag 29 oktober a.s. zet De Mug in Middelburg haar deur open voor het Harry Verbeke/ Carlo de Wijs kwartet. DRIE ZEEUWSE BANDS IN DE VOORRONDES VAN DE GROTE PRIJS VAN NEDERLAND Blubber de Bie uit Wilhemina- dorp, EX-O's uit Vlissingen en Snowheart uit Vlissingen zijn de drie Zeeuwse formaties die zijn overgebleven uit de ruim 600 inschrijvingen voor de Grote Prijs van Nederland! Zij moeten het op Vrijdag 11 okto ber aanstaande in DE PIEK te Vlis singen opnemen tegen Fake 5 uit Papendrecht; Four One and Only's uit Breda; Nussa Ina uit Rhoon; The Sprouts uit Zundert, Street level uit Breda en Tranquillizer ook uit Breda. van een groot deel van de Walcherse be volking die hen, via allerlei instellingen, regelmatig van giften voorziet. Hiermee wordt de mogelijkheid gegeven dat Rawa zich meer kan gaan bezighouden met de kwaliteit, zowel op het gebied van appa ratuur als personeel. Hiervoor worden regelmatig kursussen georganiseerd ter verhoging van het peil van de presenta tie en de technische vaardigheid van de medewerkers. De redaktie en medewerkers van Gim mick feliciteren RAWA van harte met het bereiken van deze mijlpaal! Hans en René zijn voor de meeste mu- ziek'gangers' en muzikanten geen echte onbekenden meer. Iedereen herinnert zich ongetwijfeld het Vlissings Rock Tejater en nog vóór die tijd Esquire, waar Hans van Zee de toetsen voor zijn rekening nam en René Koole de gitaar. Beide heren zijn al jaren aktief in het Vlissingse popmuziekwereldje en spij keren konstant aan de weg. Getuige een prima projekt als het Vlissings Rock Tejater. Jammergenoeg liep het tejatergebeuren vast en gingen beide heren hun eigen weg. Even leek het er op alsof Hans en René zich uit de mu- ziekscene hadden teruggetrokken. De stilte voor de storm om het zo maar eens uit te drukken want als eerste verrassing was daar op het Bruispop Shantung mét Hans van Zee! Een band die als uitgangspunt het creëren van een 'eigen sound' nastreeft, waarbij de funk- tionaliteit boven het individualistisch kunnen moet gaan. Dat dit is gelukt, kunnen we wel stellen. Het is niet we reldschokkend, maar swingend en hecht! Als tweede verrassing is daar dan Tissue mét op gitaar René Koole. Een eerste klas blues-gitarist en zoals men wel eens pleegt te zeggen ''een muzikant die van uit z'n ballen speelt". Wat René Koole betreft, hij is niet van zijn eerste liefde geweken en heeft een levensechte blues- groep rond zich gevormd met aan de drums Hans Walraven (bij de Middel burgse middelbare schooljeugd absoluut geen onbekende). Ons vermoeden is, als deze twee bands gewoon doorgaan, we er in Zeeland weer een paar volwassen bands bij hebben. Als je over NEW 101 spreekt gaat het om vernieuwende, sterk ritmische muziek, waarin wordt gewerkt met elektronische-, maar ook met andere niet-konventionele instrumenten. Typische voorbeelden hiervan zijn Cabaret Voltaire, Anne Clark, Exe cutive Slacks, Liaisons Dangereuses, Chakk, New Order etc. Als er maar ritme in zit! Nog één ding: Hoe meer muziek in deze richting, hoe meer kans op een notering in de Dance Chart. En die Dance Chart gaat naar heel wat mensen in Nederland en daarbuiten. Meer wordt niet gezegd, wel geschre ven: voor alle informatie even een briefje naar: Radio NEW 101 Postbus 7067 4330 GB Middelburg EN NATUURLIJK NIET VERGE TEN JE DEMO OP TE STUREN! ncui IOI Harry Verbeke (tenorsaxofoon) is al een kleine dertig jaar op de Nederland se jazzpodia aan het werk met zijn spe- Shadow heeft een enorme face-lift ondergaan zowel qua electronica als wat het uiterlijk betreft. Daarnaast zijn ze ook nog eens van importeur veranderd en kan je nu terecht bij O.K. Music Benelux B.V. i.o. In de face-lift van Shadow is vooral aandacht geschonken aan bassisten in de vorm van een extra element dat zich bevindt in de zadeltjes in de kam. Je koopt het kompleet met volume en toonpotmeter; gesoldeerd hoeft er niet te worden. Een kastje waarin de pots zich bevinden stop je in de jack van je gitaar. De plug die je gewend bent in je gitaar te stoppen moet nu ook in het eerder genoemde kastje bevestigd wor den. Het extra baselement schijnt een bijzonder origineel geluid aan het al bestaande toe te voegen. Natuurlijk maakt Shadow ook een reeks elementen voor de Gibson en Fender- achtigen. Ook de acoustische gitaristen worden door Shadow in de watte gelegd. Ze bie den een keur aan systemen voor de staal- snarige en nylonsnarige gitaar. Gitaarbouwer Ramirez (Spanje) gaat z'n gitaren standaard uitvoeren met een Sha dow-element onder het kambeentje. Fender komt binnenkort met een mini- gitaar op de markt, eveneens uitgerust met Shadow-elementen. Zelfs Gibson is gezwicht voor Shadow en schijnt een con tract te hebben ondertekend om een be paald type gitaar met Shadows uit te voe ren. De elementen worden in Duitsland ge maakt, dus geen gelazer met een hoge dollar. cifieke eigen geluid en speelstijl. Ondanks zijn 63 jaar is zijn muziek jong. Harry gaat ervan uit dat je de klok niet terug kunt zetten en dat wil hij ook niet. Integendeel, met zijn vrij jonge ritmesectie waaronder Hein vd Geijn op bas, Arnoud Gerritse op drums en de 23-jarige "Hammond-gigant" Carlo de Wijs is het kwartet het meest swingen de en spannende gezelschap dat Harry ooit heeft gehad. Eén ding is zeker, deze combinatie biedt verrassende kwaliteit en het publiek kan, mede door de betrokkenheid van Harry bij dat publiek, verzekerd zijn van een swingend concert. en dat ze alles kunnen spelen en alles al weten. Een blad speciaal voor hun opgericht, dat slechts f 27,50 per jaar kost, schijnen ze niet nodig te hebben. Ze kopen liever een computerblaadje op de hoek voor f 10,- of f 15,- per nummer. In het begin, moet ik zeggen, waren veten belangstellend en enthou siast. We hebben het nog tot 400 abonnees geschopt. Maar helaas, slechts de helft betaalde. Het is echt een kleu- terzooitje onder de Nederlandse gita- tisten. Allemaal kliekjes overigens. Ten zij het gratis is, dan liggen ze bij je op de stoep. Ook met de adverteerders was de betaling bedroevend. Adverten ties van half '84 werden pas dit jaar juni betaald. Een eventuele opvolger die een soortgelijk blad wil beginnen moet eerst eens met mij komen babbe len. In het Engelse tijdschrift "Guitar International"heb ik dan ook flink uitgehaald naar de Nederlandse gita ristenwereld. Ik zal jullie een copie van dat vraaggesprek sturen. Ik doe er wel een acceptgirootje bij voor de porto kosten, want ik sta dubbel rood"! Medio '84 verschijnt er sinds lange tijd weer een tijdschrift dat zich vooral richt op de klassieke gitarist: "Snarenspel". De tweede uitgave blijkt al van titel veranderd te zijn. Deze krijgt het predicaat "Guitarview" mee. In het blad; interviews, agenda, composities van Nederlandse gitaristen en vele andere wetenswaardigheden. Medewerking wordt verleend door een aantal gitaarbouwers, leraren aan con servatoria en andere fanatici in de dop. Niet lang daarna krijgen degenen die zich van een abonnement hadden ver zekerd hun geld teruggestort. "Guitarview" schijnt ter ziele. In herinnering schieten een aantal te lefoongesprekken met een zeer ent housiaste Bert Klop, oprichter en redacteur. Dus, een telefoontje uitge zet naar Dordrecht waar een enigszins triest overkomende Bert Klop wordt aangetroffen. De belangrijkste vraag was natuurlijk "Waarom is 'Guitarview' geliquideerd"? Bert Klop: "Dat is vrij simpel gezegd. Haast alle Nederlandse gitaristen denk- In de Piek spelen bovenstaande formaties (9), elk een set van 15 minuten. Het minimum aantal nummers is drie, waarvan hooguit één cover gespeeld mag worden. In welke volgorde wordt opgetre den is pas bekend op de dag van de voorronde na 17.00 uur. Op dat tijdstip namelijk dient één groeps lid, te zamen met de buiten de be schikbare P.A. en backline benodig de groepsapparatuur, bij De Piek aanwezig te zijn, waarna de loting voor de volgorde van optreden plaatsvindt. Toegangsprijs: VIJF PIEK!

Gimmick | 1985 | | pagina 4