kortweg aktueel 10 jaar Status Quo Van onze speciale verslaggever Stelling 2: Door Chris Gotte Stelling 3: 2 3 Popmuziek heeft niet alleen een aanzienlijke culturele waarde, maar vertegenwoordigt ook een (sterk onder schat) economisch belang. Voor de tweede keer was het Casino in Den Bosch op zater dag 19 oktober j.l. omgetoverd in een waar slagwerkparadijs! De Stichting GIGS en de Slag- werkkrant had er weer veel werk van gemaakt. Er waren meer exposanten dan vorig jaar en de talrijke clinic's, ver spreid over vier zalen, waren in een loeistrak schema geperst. BMI met o.a. PEARL SONOR Op 7 oktober j.l. organiseerde de Stichting Popmuziek Nederland een symposium over POP en INKOMEN. Tijdens het symposium werd ge discussieerd over 3 stellingen, n.L: Stelling 1: Doelgericht overheidsbeleid ten aanzien van de pop muziek ontbreekt volledig. Waar sprake is van over heidsbemoeienis is niet zelden een verdere afbraak van arbeids- en ontwikkelingsmogelijkheden het gevolg. De overheid dient zowel het culturele als ook het econo mische belang van de popmuziek te erkennen. Drie stellingen waarover van gedachten gewisseld zou worden tussen poli tici, popmuzikanten/deskundigen; voor het zover was werd een uiteenzet ting gegeven over de nu geldende regels op het terrein van sociale verzeke ringen en belastingwetgeving door vertegenwoordigers van o.a. het GAK, FISCUS, een fiscaal jurist en iemand uit de vakbondswereld. SIMMONS YAMAHA ROLAND RENE WANSDRONK t symposium: /IAGWERK '85 POP EN INKO/l/IEN De wetgeving dateert uit 1941, die han delt over beroepsboksers, goochelaars en andere musici; een wet ingesteld door Seys-lnquart, die wegens ophang ing helaas verhinderd was om naar het symposium te komen; een wetgeving dus, die nodig aangepast dient te wor den. Lezers van Gimmick nodigen we hier bij uit om hun problemen/ervaringen met fiscus, zalen, muzikanten, bedrijfs verenigingen, gemeentes enz. aan Gim mick te sturen, zodat we hier op regio naal niveau de toestand kunnen bekij ken en er wat aan te doen. In de volgende Gimmick meer over het gehouden Symposium in Amsterdam en meer over de hopelijk vele reacties. Reacties aan: GIMMICK Postbus 5044 4380 KA Vlissingen fluit bespeeld? Nee? Nou, nu kan het! De eksakte prijzen waren nog niet be kend maar Roland kennende zal het wel op een zeer konkurrerend nivo ko men te liggen. De firma BMI die in Nederland o.a. PEARL importeert, zou in eerste in stantie niet komen want ze zagen er geen heil in de dag op een zaterdag te organiseren, maar op het laatste moment schreven ze toch in. Gelukkig maar want ze hadden de PEARL DRX-1 bij zich, in de nieuwe vormgeving. Ik was benieuwd hoe hij eruit zou komen te zien want de firma Simmons heeft het wereldpatent gekregen op de welbekende pads en der halve moest Pearl, die in eerste instantie het Simmons-model schaamteloos na- aapte, de produktie stoppen en aanpas sen. Tja, en het is net effe anders. Pearl neemt nu ook zelf, na de Pearl- bekkens, de produktie van Pearl vellen op zich en dit wordt lachen. Een hele vellen-oorlog zal weldra uitbreken want ze maken een hele serie; zwarte stip, witte stip, een soort pin-stripe, een soort Ambassador en een soort Ambassador Clea r vel en voor een prijs die gemiddeld f 10,-- per vel lager ligt dan REMO. De kwaliteit ziet er op het eerste gezicht goed uit en de opgestelde trommels met een dergelijk vel klonken prima! Interes sant? Ik vind van wel want het is alle maal al duur genoeg! Het Duitse merk SONOR introduceerde het al op de Frankfurter Messe van dit jaar getoonde drumstel van de PHONIC PLUS serie in de kleur Hi-Tech-Grey, met matzwarte hard-ware. Het matte grijs van de ketel is een soort opgespoten metaalpoeder. De Remo-vellen die erop zitten zijn zwart, evenals de bijbehorende standaards. Op het hele drumstel zit dus geen spatje chroom. De meningen erover zijn verdeeld maar je vindt het of schitte rend of absoluut verschrikkelijk, een middenweg schijnt er niet te zijn. Het is wel zeer apart! Al snel bleek de werkelijke reden van het organiseren van een symposium: het rommelde meer dan ooit in belas- tingland! Situaties zoals het feit dat richtlijnen van het Ministerie de goedkeuring van een aantal inspecties niet konden dra gen en daardoor handelden in afwijking van landelijke richtlijnen, hebben een aantal popmuzikanten in niet te verte ren omstandigheden gebracht en heeft geresulteerd in een vroegtijdige dood van veelbelovende groepen. Reeds in 1981 zijn de problemen van de popsector in een overleg met het Ministerie van Financiën erkend, maar vier jaar later is er nog niets aan gedaan! Onderzoekscommissies (dit zijn com missies om het besluit tot een beleid te komen vooruit te schuiven) zijn in gesteld om arbeidsbemiddeling, sociale zekerheid, coördinatie enz. te bekijken, doch zonder resultaat. De firma Simmons had ook het een en ander te laten zien. Daar gaan we: De SDS 200, een tweedelig tomsetje om bij je drumstel te zetten. De SDS 400, idem maar dan vierdelig. De SDS 800, een 4-delig drumstel (dus inkl. bass-drum) in ongeveer dezelfde prijsklasse als de Pearl DRX-1. Als ekstra zit er een Run-generator en een second- skin voorziening op. Het eerste geeft je de mogelijkheid een break op één torn te spelen alsof je er acht hebt staan en het tweede ekstra is een voorziening die de indruk geeft alsof je een onder vel op je trommel hebt zitten. Het ge luid wordt er "rijker" door. Volgende nieuweling is de SDS 9. Een vijf-delig drumstel met, weer alweer, digitaal opgenomen geluiden. Nieuw is de kontakt-mikrofoon in de rand van het snare-pad zodat je op de nor male manier een rim-shot kan spelen. Speciaal voor gave effekten en luie drummers zit er in de SDS 9 een inge bouwde Delay; één klap geven en vele klappen horen! Yamaha, voor het eerst aanwezig, had niet veel staan. Een vijf-delig drumstel uit de 9000 serie zonder diepe ketels en het nieuwe drumstel uit de 5000 serie mét diepe ketels. Een mooie set voor een betaalbaar bedrag. Iets wat niet altijd van Yamaha gezegd kan worden. Er is ook een nieuwe 8000 serie uitgebracht maar daar hing alleen maar een poster van De Japanse elektronika-gigant Roland werd vertegenwoordigd door hun Bel gische importeur. Ze hadden interes sante dingen meegenomen, waaronder de DDR-30, een zesdelig elektronisch drumstel met driehoekige aanslaggevoe- lige pads. De klanken zijn digitaal op genomen en via de module enorm te beïnvloeden; standaard zitten er 32 presets op maar die kapaciteit is via een cassette-interface uit te breiden met nog eens 64 presets! Ook was er de TR-727, een drumcom puter met, alweer, digitaal opgenomen klanken. Het grote verschil met de al leverbare TR-707 is het feit dat de 727 perkussie klanken voortbrengt i.p.v. ge wone drumgeluiden. TR-727 o.a.: bongo's, conga's, timba les, agogo bells, samba whistle TR-707 o.a.: bass-drum, snare-drum, tom-tom 1, tom-tom 2, rim-shot Het derde nieuwtje van Roland was de OCTOPAD, een rechthoekige doos met daarop acht losse aanslaggevoelige pads. Je kunt er allerlei apparaten mee sturen en van apparatuur die geen midi- aansluiting hebben toch een midi-signaal krijgen. Dit alles door tussenkomst van de Octopad. Let op! Het apparaat zelf maakt geen geluid. Op de slagwerkdag stuurde de Octopad de TR-727. Ooit wel eens met stokken een Samba- Dit jaar bestaat de Status Quo fanclub 10 jaar. In al die jaren heeft de fan club steeds getracht een brug te slaan tussen de vele duizenden fans en de groep. Dit is immers de belangrijkste taak van een fanclub. Door de vele aktiviteiten heeft de Status Quo fan club in de loop der jaren een goede reputatie opgebouwd en die wil de club in dit jubileumjaar extra waarma ken. Op 23 februari organiseerde de fanclub al een landelijke jubileumdag in Zevenaar, waarbij Francis Rossi en Rick Parfitt van Status Quo als ere gasten aanwezig waren. In de loop van dit jaar organiseert de Quo fanclub in alle provincies één of zelfs meerdere regionale Quo-meetings. Aanstaande zaterdagmiddag 23 novem ber zal er dan zo'n Status Quo meeting plaatsvinden in The Cavern. Iedereen is van harte welkom, zowel leden als belangstellenden. Er wordt een film vertoond waarop alle grote Quo-hits de revu zullen passeren. De formatie QUOTATION zal zorgen voor levende muziek. De muzikanten van deze groep kennen het hele QUO- repertoire op hun duimpje en het op treden van deze uitstekende band zal menigeen verbazen. In de Cavern zal een promotiestand worden ingericht waar informatie over Status Quo en de fanclub kan worden ingewonnen. De overbekende aanstekelijke Quo- rock is bij uitstek geschikt voor een lekker swingende middag. Dan als vreemde eend in de bijt het ''slag werk René Wansdronk". Iemand die niet helemaal tevreden is met de konservatieve houding van iedereen in het slagwerkwe. reldje. Veranderingen worden maar lang zaam doorgevoerd. René Wansdronk be naderde het drumstel eens op een andere manier. Simpel van konstruktie, weinig plaats innemend en natuurlijk goed klinkend. Ketels? Nee, die zitten er niet

Gimmick | 1985 | | pagina 3