kortweg aktueel kortweg aktueel PRIMAL DRIVE en spelen dit is mijn gevoel met gevoel wil ik 2 I p PRIMAL DRIVE U el uk bij een ongeluk! I Je hebt dat wel eens, dan I zit het tegen zoals Gimmick I ondervond op de terugweg naar huis. Racen tegen de klok om de boot te halen, het lukt niet dus dan maar even een 'bak koffie'! Je stapt een gelegenheid bin nen en valt met je neus in de muzikale boter. Een band, Primal Drive, stond net op het punt haar optre den te beginnen en, werd ons al snel verteld, Primal Drive stond garant voor een avondje fun-rock. Wij waren benieuwd! tl t Foto: Peter Verdurmen Primal Drive staat voor een Ameri- kaans-Belgisch trio bestaand uit: Curt 'The Enhancer' Hansen, bas en zang; Phil 'Dr. Fun' Clayton, sologitaar en zang en Albert 'Elbows' Elias op de drums. Primal Drive speelt rock 'n roll, blues, new-wave en soms enkele funky num- MANAGER Opvallend is dat de Amerikaans-Belgische formatie beschikt over een Nederlandse manager. Wij vroegen Curt of dat een spe ciale reden had. 'We hebben gewoon een soort plan de campagne opgezet. We speel den in een bar in het centrum van Brussel en gingen ervan uit dat mensen die echt geïnteresseerd waren in onze muziek we! naar ons toe zouden komen. En dat is nu precies zo gebeurd. Carry zag ons, praatte met ons en is nu onze manager" Curt heeft het over Carry Munter die wij gelijk maar de vraag stelden waarom een 'buitenlandse' band en niet b.v. gewoon een Nederlandse band omdat hij toch Nederlander is. Carry"Het gaat hier niet om nationaliteit maar om het feit dat ik voor 100 procent achter deze band en hun muziek sta. Deze jongens hebben de muziek in zich, ze zijn hele dagen met muziek bezig en dat doe ik ook. Ik heb de band eerst een paar keer gezien en opgelet wat ze voor hun muziek voelen, hoe ze met hun instrumenten om gaan en hoe ze zich op het podium en daarbuiten gedroegen. Al deze dingen vie len voor hen positief uit, dus mijn vraag was alleen nog 'denken ze hetzelfde van mij'. Gelukkig zaten we op één lijn en werd ik min of meer gevraagd het mana gement voor ze te doen. En ik denk dat het feit dat we vrienden zijn die elkaar vertrouwen en op elkaar kunnen rekenen nog belangrijker is dan alle andere dingen. Wij wensen Primal Drive veel succes en zullen ze zeker een keer aan deze kant van het water aan het werk zien. Voor hen die ze willen kontrakteren volgt hier het telefoonnummer en adres van Carry. Carry Munter: Turkeye 1 4508 PB Waterlandkerkje 01176-2016 HOBBY'S Naast musiceren hebben Curt, Phil en Albert nog andere hobby's, waarbij Curt en Albert veel overeenkomen met muziek, elektronica, knutselen, sport en motorrij den maar waar Phil er weer wat anders uitspringt met ethnologie, anthropologie, phenomenologie en natuurlijk muziek. Even ter verduidelijking: phenomenologie is de studie van de realiteit, anthropologie is de studie van de mensheid en ethnologie is een subject van de anthropologie, deze bekijkt wat voor planten de mensen ge bruiken voor medicijnen, religie en voedsel Tot aan de pauze bouwde men met rustige songs, afwisselend pop en blues het tempo op en het publiek kwam daardoor niet verder dan een stevig applaus. Anders werd het na de pauze, toen de band begon met stevige rock-covers w.o. Johnny B. Goode en Blue Suede Shoes. Deze nummers kregen nog eens extra power door de gitaaract van Phil "Dr. Fun" Clayton die zijn solo's met één hand speelde. (De namen werden ons door naar later bleek de manager van de band, ingefluis- terd). Deze in het leer gestoken gi taarheld, tevens zanger van de band, zorgde ervoor dat het publiek - met uitzondering van enkelen - massaal op de dansvloer terechtkwam. "It's only rock 'n roll" (Rolling Sto nes), "L.A. Woman" (The Doors) en eigen composities werden perfekt nagespeeld, gespeeld en gezongen. Vooral de songs van The Doors werden gebracht alsof Jim Morrison uit zijn graf was opgestaan wanneer je je ogen sloot. Na afloop konden we onze nieuw sgierigheid niet bedwingen en wil den we toch even weten met wie we hier te doen hadden. EIGEN MENING Je bent altijd benieuwd naar voorbeeld en favoriete componisten van muzikant zelf. Meestal gebruiken we dat dan om J een vergelijking te kunnen trekken of o1*] duidelijk te maken welke stijl ze ongeel spelen. Zo ook aan de leden van Primal I Drive waarvan Curt een uitgesproken eigen mening liet horen: "Als ik luim naar een plaat en ik hou ervan dan is op dat moment mijn favoriete muziek Maar, als ik weet dat de muzikanten slaafd zijn aan drugs of alcohol, zijn S geen favorieten meer van mij. Mijn te muziekhelden zijn dood, want on doen geen verkeerde dingen meer. Zin taalden de prijs reeds. Mensen zoals Hendrix, Jim Morrison, Janis JoplM^ Een beetje vreemde tegenstrijdigheid ik het idee, zeker wanneer je weet dat van bovengenoemde mensen toch nur”' mers worden gecovered. Phil houdt van Mick Jagger en Jim i*10*, son, Iggy Pop, Jimi Hendrix en natUU^ mers. Ze spelen zowel oud als nieuw werk. Gevraagd waar de naam vandaan komt antwoordt Curt: "Omdat we primaire wezens zijn, willen we van alles de pri maire dingen, dus ook in muziek. We zijn geobsedeerd door muziek, we te ven voor muziek, we worden gedre ven door muziek en daarom noemen we ons Primal Drive". Twee Amerikanen en een Belg; hoe lang kennen jullie elkaar? Hoe zijn jullie hier terecht gekomen? Curt: Ik ken Phil ruim 17 jaar en Albert 3 jaar. Ik ben hier gebleven toen ik met The Frisco Blues Band twee korte toernees door Zweden heb gedaan o.a. op hét Stockholm Jazz en Blues Festival. De bandleden besloten daar verder ieder een eigen weg te gaan en ik belandde in Brussel. Albert ontmoette ik toen tijdens een gepland optreden waar de drummer verstek liet gaan. Mensen uit het pu bliek riepen toen de band toe Albert te nemen". Op onze vraag waar ze hun instrument hebben leren bespelen blijkt dat Curt het op school van een muziekleraar en door zelfstudie zich heeft eigen ge maakt. Albert drumde vroeger altijd al met zijn vingers speelde wanneer er thuis muziek aan stond maar omdat zijn vader persé geen drumstel in huis wilde afhankelijk was van een paar breinaalden en sinds zijn 18e over een 'kit' beschikt. De meest opmerke lijke is de manier waarop Phil heeft leren spelen: "Curt en ik zaten op dezelfde school waar ik 4 jaar zangles kreeg en van drie verschillende leraren gitaarles. Dat beviel me helemaal niet. Ze zeiden tegen me 'dit is een noot zo moet die gespeeld worden'. Maar dat was niet de manier waarop ik g/. taar wilde leren spelen. Ik wilde het leren door te zeggen 'hier is dit ge voel en hier is de manier om het te spelen'. Ik nam een leraar die ik een bepaald bedrag betaalde en vertelde hem dat ik hem alleen vragen wilde stellen en van hem een antwoord op die vraag wilde. Ik leerde dus gitaar spelen door vragen te stellen. Curt en ik zijn sinds de high school vrienden en toen hij vroeg of ik mei vakantie naar Brussel wilde komen, zei ik geen nee. Na hier een paar keer te zijn geweest besloten we een band te vormen". Jullie schrijven ook eigen nummers. Waar halen jullie je inspiratie vandaan? Curt: "Overal, want je moet je inspira tie overat op kunnen doen. Je moet je zelf forceren om iets te schrijven en q denk je plotseling 'hé, ik schrijf een nieuwe song'. Het voedt zichzelf. He: grootste probleem is te beginnen te I schrijven, dat is alles. Verder kun je song schrijven over iets wat in je leven is gebeurd maar waar je met niemand over kunt praten. Dus schrijf je het op, pakt je gitaar en je hebt een nieuwe soi Phil"Ik schrijf een song in verschillen stadia. Ik pak pen en papier en ga de b ten lucht in en de dingen die me interes seren schrijf ik op, dan voel ik noten in me opkomen. Het is slechts de korst te ik dan heb. Het binnenste geef mijn ge voelens en dan probeer ik er een melote bij te vinden. The Beatles. Albert ziet het meer bij Len- non/McCartney. Zijn voorkeur gaat uit naar Deep Purple en Led Zeppelin.

Gimmick | 1986 | | pagina 3