kortweg aktueel kortweg aktueel zondag 14 september WALHALLA-POPFESTIVAL 01184-79366 U WILT EEN ABONNEMENT? ^endaNieuws SECRET SOUNDS 5 4 In navolging van de vele zomerse Popfestivals in binnen- en buitenland zal ook Vogelwaarde z'n eigen Popfestival krijgen. U zult zich misschien afvra gen 'waar ligt in hemelsnaam Vogelwaarde'? Vogelwaarde is een plaats die ligt langs de weg Terneuzen - Hulst in Zeeuws-Vlaanderen. Reeds 19 jaar wordt daar in het tweede weekend van september door een groep jonge men sen, inmiddels toch begin dertigers, ter gelegenheid van de plaatselijke kermis een feesttent opgezet. Na, begin zeventiger jaren vele grote bands in de tent in Vogelwaarde te hebben gehad, zoals b.v. Oscar Benton's Bluesband (3 maal), Groep 1850 en een hele serie regionale bands, was er voor de jeugd een aantal jaren weinig te doen in Vogelwaarde, waar de programmering alle drie de da gen op de wat oudere jeugd werd afgestemd. Eind zeventiger jaren begon men op zondag weer met drive-in-shows. Alle bekende disc-jockeys van Veronica zijn zo'n beetje geweest, maar ook hier minderde de belangstelling voor. Ook vorig jaar toen behalve de Veronica drive-in-show ook de meidengroep Risque hun opwachting maakte. Gezien de geringe belangstelling en de uit de pan ge rezen kosten heeft men het roer voor de zondagavond geheel omgegooid. Na wat ervaring te hebben opgedaan met het organiseren van optredens van Draften Blues, zullen er op zondag 14 september een 4-tal groepen optreden met elk een andere muziekstijl. Door de organiserende Stichting Walhalla is in de randstad een grote PA-installatie en lichtshow gehuurd met daarbij de nodige speciale effecten. In de sfeervolle tent van 15 x 30 meter zullen de volgende bands optreden: TORTURE THE STRING -ijDAG 19 SEPTEMBER [lisSINGENDe Piek DRAFTEN BLUES PHANTOM als Doe Maar, Toontje Lager, Ma' nOg) Hilversum 3 en staat boven- Jan Broere Paul Beket Ferry Fassaert Eddy Munne Kees Tolhoek drums bas gitaar zang geschreven songs. Daarin valt vooral de variatie in instrumentatie op door het gebruik van gedurfde arrangementen, waarin de toetsen een grotere rol spe len dan voorheen. Van oktober '85 tot januari '86 houdt Secret Sounds zich in de Hilversumse Wisseloord Studio's bezig met de opna men van nieuw materiaal. Met assisten tie van producer Michiel Hoogenboe- zem en hulp van o.a. zangeres Julya Loko en saxofonist Gerbrand West- veen, worden diverse stukken opgeno men, waarvan de titel "PROMISES" als eerste single op 19 mei '86 door CBS wordt uitgebracht. DE BAND ZELF WILMER WOLF, zang en gitaar Samen met bassist Chip Visser oprich ter van Secret Sounds. Wilmer is ver antwoordelijk voor het grootste ge deelte van het repertoire. Hij voelt zich op de eerste plaats songwriter, met name zijn teksten zijn van inter nationaal nivo. Zijn herkenbaar gi taarspel en sterk emotioneel gedreven zang zijn bepalend voor het geluid van Secret Sounds. CHIP VISSER, bas en zang Het prototype van de bassist. Beschei den, rustig, donker. Sterk appeal bij het vrouwelijk gedeelte van het publiek. Met name zijn spel op de fretloze bas Deze inmiddels zes jaar bestaande band uit Terneuzen, in de beginjaren BC Rich- band geheten, speelt na een serie muzi kale omzwervingen new-wave-muziek. Met hun swingende repertoire is Tor ture een vaak geziene gast in het Zeeuws- Vlaamse popcircuit; bezetting; Eric-Jan van Leeuwen Ronald van Geenen Mischa Beckers Michel Oudijk Na het uiteenvallen van het popu laire schoolbandje "Tostie-Proets" uit Kloosterzande ging de muzikale leider hiervan Gino Buysrogge op zoek naar andere musici waar het qua muziekstijl mee zou kunnen lukken. Na vele jamsessies vond hij de juiste mensen die nu reeds een paar succesvolle optredens achter de rug hebben. De bezetting van The String bestaat uit: Sonja Broeckaart Peter de Krijger Nancy Pauwels Mike de Rijke Gino Buysrogge in voorprogramma's van bekende artie sten -»■ griet Eshuis en de Twee Belgen. De laatste jaren is de band zich gaan toeleggen op de blues en gezien het Rhythm 'n Booze-festival met veel succes; bezetting: Kees van Hoof Ronald Platjouw Charles Heiszler Peter de Maat Willem Rijn Het popfestival begint zondag 14 sep tember om 19.00 uur en de toegang bedraagt f 5,—. zang synthesizer/sax sologitaar/zang basgitaar drums Deze reeds achteneenhalf jaar bestaande band uit Kloosterzande won 31 juli j.l. op het Rhythm 'n Booze-festival de eer ste prijs en zal daardoor binnenkort de studio induiken om een plaatopname te gaan maken. Niet hun eerste plaat want uit de tijd dat ze nog een Nederlands talig repertoire hadden stamt nog hun debuutsingle "Het valt niet mee" welke ook in Vlissingen nog ten gehore werd gebracht. Draften Blues speelde reeds zang sologitaar synthesizer/bas drums zang/gitaar en mondharmonica Het repertoire bestaat uit nummers van o.a. Eric Clapton, Stones, U2, Led Zeppelin en Police met af en toe een eigen nummer uit de Tostie-Proets- tijd. Kortom, zeer gevarieerd! Deze melodieuze rockband speelt het stevige repertoire dat neigt naar hard rock maar zeker niet naar heavy metal. Phantom speelt voornamelijk eigen werk wat wordt afgewisseld met covers van de Scorpions, Riot, Iron Maiden en Vandenberg; bezetting: *-■* - gitaar/zang bas/zang drums gitaar/zang zang imponeert. Hij denkt kreatief mee over uiterlijke vormgeving zoals podiumaan- kleding, lichtshow en video-opnamen. WILLY HUISMAN, synthesizer en zang Ongetwijfeld één van de beste en meest veelzijdige toetsenisten van Nederland. Hij benadrukt zowel het ritmische als het melodieuze element in een song. Hij werkte tot zijn toetreding tot Secret Sounds bij Social Security en daarvoor bij Mark Foggo. Door zijn stuwende motoriek wel eens 'een witte neger' ge noemd. JEAN MONSOU, drums, percussie en zang De benjamin van de band en heeft enor me aspiraties. Jean wil liever gisteren dan vandaag de wereld veroveren. Hij heeft uitgesproken ideëen over uiterlijk en image. Jong en energiek, impulsief en enthousiasteen fantastisch drummer. Voorheen speelde hij onder andere bij de Utrechtse formatie Ce Soir. Wanneer we de muziekrecensies lezen mogen we het een en ander verwachten; van gedreven rocknummers, lekkere funk, zwoele reggae tot een dampige ballad. Op vrijdag 19 september kunnen we het allemaal meemaken in De Piek. Aanvang: 22.00 uur Toegang: 7,50 pin juni in de tipparade. Een uniek fe .oor een eigen beheer produkt. Mustus van dat jaar volgt de release jinde tweede single Cry Boy Cry. Pdeze release volgende uitgebreide bevestigt de sterke live-reputatie 1111 de band. ■- n mei 1984 uitgebrachte single State Sound is een nieuw hoogtepunt in de B$re van Secret Sounds. Een week Prerelease wordt de plaat steunplaat ■‘Trits Spits. juni volgt de LP Wasteland, die alom pr lovende kritieken krijgt. '85 duiken Secret Sounds op- s Wilmer Wolf en Chip Visser engere tijd hun home-studio in *lch in alle rust te konsentreren op repertoire. Deze ontwikkeling ^’eert in het aantrekken van twee musici, namelijk synthesizer 's Willy Huisman en drummer/ ^ssionist Jean Monsou. :rnieuwde live-repertoire bestaat .Pasnummers als Heartbeat, Cry ■y, State of Sound en Johnny -I een groot gedeelte uit recentel ijk teonnen met snelle kompakte new-wave groeide de muziek steeds meer naar ni nder strak kader toe, waarin het r-.Tiê echter een konstante faktor bleef. SECRET SOUNDS bewijst haar veelzijdig- jdoor elementen uit verschillende §tij- jen een plaats in het eigen geluid te geven; ap tot reggae, van swingende rock een gevoelige ballad, dansbare en ak- e muziek met een melancholieke on- toon, aldus de biografie van de groep. TERUGBLIKKEN Icret Sounds debuteert in augustus '81. opvallende band die bestaat uit 'amgezichten met eigen muziek en «n fnsse aanpak. ruari 1983 brengt Secret Sounds i- LP "Excusez Moi" uit op het Guilty Records Label. De van de tokken single Heartbeat haalt neeteioos wekenlang de playlist van

Gimmick | 1986 | | pagina 4