kortweg aktueel kortweg aktueel ANBEVEUNGEN VOOR EEN PROVINCIAAL POPBELEID 5 li \Z Illi II 2. 3. 4. provinciaal overlegplatform ten behoeve van coördinatie, met locale overheden en particulier initiatief. f J M teuristische kunstbeoefening, waarbij het accent ligt op kwaliteitsverbetering. i voor de doelstelling van een het bevorderen van deskundigheid en het stimuleren van kwaliteitsverbetering bij Zeeuwse popgroepen en -musici; het verruimen van de mogelijkheden voor Zeeuwse popgroepen om zowel binnen als buiten de provincie op te treden; het leveren van een bijdrage van de realisatie van een provinciale infrastructuur ten behoeve van de popmuziekbeoefening; het opzetten van een provinciaal overlegplatform ten behoeve van coördinatie, afstemming en ondersteuning van het popbeleid. Waarschijnlijk hebben velen van jullie, popgroepen en overig? betrokkenen bij de popmuziek, al een schrijven ontvangen van ck ZEEUWSE CULTURELE RAAD inzake "Popaktiviteiten in Zeeland". Gezien de bezuinigingsproblematiek van Brinkman en de gevolger hiervan voor de 'Zeeuwse Popmuziek' vinden wij het belangrijk dal zoveel mogelijk betrokkenen van het aktiviteitenpakket en de aan bevelingen voor een mogelijk provinciaal pop-beleid op de hoogtt zijn. Hiernavolgend treffen jullie de notitie aan zoals die dooi medewerkers van de Zeeuwse Culturele Raad is opgesteld en waar over meegepraat kan worden. Hieraan vooraf is veel onderzoek ge weest in de vorm van enquetes enz. De notitie bevat niet alk voorstellen zoals die op tafel liggen. Wil je meer informatie hebber dan moet je zeker op één van de info-avonden komen. Er staar vier avonden gepland waarvan we er inmiddels al twee achter d( rug hebben. Nu niet meteen gaan roepen "dat is het paard achtei de wagen spannen" of "Goh, gaan ze eindelijk wat doen; in anden provincies bestaat dat allemaal al". Door deze instelling zijn al vee initiatieven de nek omgedraaid. Wat het laatste betreft kunnen wj de hand ook wel eens in eigen boezem steken want in op- er aanmerkingen maken zijn we ijzersterk. Wil de Zeeuwse Cultureh Raad kans maken op provinciale ondersteuning en subsidies om di plannen in de notitie waar te maken en misschien mogelijk eer provinciaal pop-beleid te kunnen opstarten, dan moeten degeen oj wie het in feite gaat, jullie dus, er wel achter staan en meedenken meepraten en waar mogelijk meedoen’ Wij raden je aan: bestudee de informatie van Hubert Leeman, zet je kanttekeningen en kon naar de info-avond; LAAT JE HOREN! Er staan er nog twee geplant op: Bij dit alles is het van belang, op te merken dat de taken van de provincie vooral voorwaardenscheppend en in mindere mate direct uitvoerend zijn, en dat veel van bovengenoemde doelstellingen gerealiseerd dienen te worden in samenwerking dinsdag 20 'anuari Zeeuwse Culturele Raad Dam 31, Middelburg Aanvang: 20.00 uur en woensdag 21 januari Jongerencentrum Brogum Julianastraat 46, Zierikzee Aanvang: 20.00 uur r Op 12 en 14 januari vonden er al twee info-avonden plaats in respj. 't Beest in Goes en Jamasj in Terneuzen. In onze volgende uitga lees je meer over de info-avonden en wat daaruit is voortgekome mogelijke provinciale projecten Ter verwezenlijking van de genoemde doelstellingen, kunnen de volgende activiteiten en projecten ontplooid worden: ad 1 de geëigende middelen zijn hier: het verzorgen van laagdrempelige cursussen, workshops en sessies. In samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool en pro vinciale steunorganisaties worden cursussen popmuziek voor beginners georga niseerd, en daarnaast werkweekends voor verder gevorderden, speciaal gericht op het verwerven van deskundigheid op het gebied van arrangement- en compo sitieleer, bühnepresentatie, enzovoorts. ad 2 het verruimen van de optreedmogelijkheden is essentieel voor de levenskansen van elke popgroep. Het spelen voor publiek is een belangrijk onderdeel van het muzikale ontwikkelingsproces bij de bands en een vitaal onderdeel voor de verdere ontwikkeling van de popmuziek. Daarnaast is het voor een aantal Zeeuwse bands van wezenlijk belang dat zij kunnen dóórdringen tot podia buiten Zeeland omdat zij anders - artistiek en mentaal - vastlopen in hun eigen omge ving. Tenslotte is het voortbestaan van de voortdurende wisselwerking tussen publiek en bands één van de pijlers onder de popmuziek. Ter verwezenlijking van deze uiterst belangrijke doelstelling, worden de vol gende initiatieven genomen: doelstelling De taken en functies die de provinciale overheid zich stelt op het gebied van welzijn en cultuur, zijn - blijkens het deelwelzijnsplan 1986-1989 - onder andere: - het introduceren en stimuleren van niet gevestigde of in Zeeland minder bekende vormen van muziek, theater en dans; - het uitbouwen van de provinciale steunfunctie op het gebied van de kunstzinnige vorming; - het (mede) subsidiëren en ondersteunen van activiteiten op het gebied van ama in bovenstaande taken vinden wij aanknopingspunten provinciaal popbeleid, welke als volgt geformuleerd kan worden: doelgroep Het provinciaal beleid richt zich in hoofdzaak op de categorieën creatieve amateurs en non-commerciële professionele popmusici, zoals bedoeld in het eerder besproken advies van de Raad voor de Kunst (zie pag. (3) van deze notitie). Anders gezegd: het beleid is met name gericht op diegenen, die de beoefening van de popmuziek serieus nemen, daarin ambities koesteren en in hun muziek een artistieke integriteit aan de dag leggen. Wij zijn ons ervan bewust dat er gevaren kleven aan een dergelijke benadering van de popmusici. Anderzijds menen wij dat het in hun eigen belang is, wanneer duidelijkheid ontstaat over het moment wanneer zij voor provinciaal beleid "in the picture" komen. Om de bovengenoemde indeling in de praktijk hanteerbaar te maken, zal de beoorde ling van het afgeleverde product als uitgangspunt worden genomen. In de praktijk zal het vooral gaan om bands. Tot op zekere hoogte zijn het echter ook solisten, studio- en sessiemuzikanten, componisten en arrangeurs die in aanmerking moeten kunnen komen voor beleidsmatige aandacht.

Gimmick | 1987 | | pagina 4