art-titude BLADZIJ 13 2E HANDSBOEKEN ST. JACOBSTRAAT 50 4461 BB GOES TEL.. 01100-13703 eigentijdse sieraden en horloges henk&ingrid^^^^van der kooi j angeroe vlosmcirkt 39 middelburg tel, 34545 scherminkelstraat 31 vlissingen 01184-17377 o e Vervolg blz 26 Ze houden het hongerend en dorstend volk maar af van de rechtvaardigheid die wil dat de waarachtigheid,hoe ook verpakt, haar deel krijgt. Meewerken met de genade zou kunnen betekenen dat de media die er voor zijn-het zij boekjesreeks,tijdschrift of podium- de middelen krijgen en benutten om tegen de verdrukking in te werken. Dat levert behalve een gevoel van de gelijkheid en de mangel der meningen mischien een weerklank voor een mooie regel op. Ik zal daar gaarne Ja op zeggen. VERVOLG BLZ 24 Bovendien bleek dat hij graag choreografi- en maakt. In 1986 maakte hij de jazz- choreografie "Late night show" en in 1987 koos hij voor een moderne vormgeving in L' Esprit Macabre". Zijn talent is terug te vinden in zijn choreografien, maar ook duidelijk in zijn dans. Raymond is een jon gen naar wie je wel moet kijken als hij op het toneel staat. Hij danst met overtuiging en heeft een bijzondere overbreng op het publiek. Met dit drietal hebben we u laten zien dat het in Zeeland aardig gesteld is met talent. Naast dit toch kleine groepje van mensen die duidelijk bezig zijn van dans hun be roep te maken, is er natuurlijk ook een veel grotere groep van ook erg talentvolle ama teurs. Maar daarover een andere keer mis chien meer. Lia Sorben - Marjolein Verheien ARTTITUDE EN SYMMETRY 88 Op het eerste gezicht bijna dezelfde nieuwe initiatieven. Maar er is verschil. Art-titude is een vitrine-galerie. Het doel is een keten van deze ruimtes door Vlissingen te maken. Waarom? Art-titude probeert een schakel te zijn tussen kunstenaar (waarvan er slechts een beperkt aantal in een galerie te zien is) en publiek., maar probeert niet de rol van de galerie over te nemen. Zo wordt over verkocht werk geen courtage gerekend; dus een vrije expositieruimte. Symmetry 88 is ook een expositieruimte (kleiner) maar niet vrij. Op uitnodiging van Ko de Jonge zijn diverse buitenlandse kun stenaars uitgenodigd om hun visie in de et alage te geven op het symmetrische (jaar 88). Arttitude Singel 14 Vlissingen. Symme try 88 st Pieterstraat Middelburg. '“Tenslotte zijn we opgevoed als kuddedieren... Toch wordt de spanningsboog tussen 'de kudde' en ezelf zijn' de laatste jaren gelukkig kleiner. Gewoonlijk is de meest succesvolle zelfexpressie in kleding ist die welke het minst zelfbewust is. Geen plagiaat maar een zelf aangemeten stijl, een karakteristieke horm> Dat *s wat modeontwerpers drijft. Dat is wat zij via hun creaties op anderen willen overbrengen. Op en die naar een identiteit in de mode op zoek zijn. Mii dunkt is Zeeland voor modeontwerpers een inspirerende voedingsbodem. Welk land is frisser en ieer open, geeft zoveel rust en ruimte, dan het Zeeuwse? Ons land kent vele (semi-) professionele mode ontwerpers die nauwelijks bij het grote publiek bekend zijn. Die kans krijgen ze ook niet. Ik denk niet aan L grote couturiers, maar aan niet academisch opgeleide mensen. Natuurlijk begaafde talenten. Het ordt tijd dat zij tevoorschijn komen, ook in Zeeland. Mischien dat de Zeeuwse Culturele Raad -naast de boeken "Kunst uit Zeeland"- een nieuwe inventarisatie kan maken. Het zou best aardig zijn om eens een overzicht te hebben van ontwerpers van mode, van sieraden, van hoeden enz. Het is om die reden dat ik u een chronologische namenlijst kan bieden van aankomende Zeeuwse couturiers en hun prestaties. Ik heb dit artikel bedoeld als een aanzet daartoe. Want ik geloof in de vele modeliefhebbers in deze provin cie. Hendrik-Jan Mabelis Diverse gesprekken gevoerd met de gemeente leverden hem geen passende oplossing en hij voelde zich niet serieus genomen. Ook zijn eigen inspanningen voor vervangende huisvesting liepen spaak. "In een [noment van kwaadheid ben ik met mijn hoofd door de muur gelopen" (van zachtboard weliswaar)Een uiting van agressie die resulteert in een aantal agressief ogende tekeningen. "Ik vond deze reaktie te voor spelbaar en in een reaktie daarop heb ik de wand gekust". Deze houding, in samenhang met de vooraf gaande getijdenbeelden, werd het uitgangspunt voor zijn projectde getijdenkus'. Daarna volgen maan den van studie, tekenen, berekeningen maken, overleg voeren met technische adviesburo's en het maken van een schaalmodel. Het voert te ver om hierop gedetaileerd in te gaan. wat mij bijzonder aanspreekt in het werk van Evenhuis is de oorspronkelijkheid van zijn ideeen en de vormgeving daarvan, de diversiteit van technieken die hij gebruikt, gekoppeld aan een inzichtelijk tech nisch werkproces van tekeningen, berekeningen en montages. De geabstraheerde situaties, bv de getij denkus, waarbinnen hij zijn realistisch beeld plaatst, zijn minder toegankelijk en absoluut niet voorspel baar. Een boeiende, talentvolle kunstenaar in vele opzichten, waarmee ik hopelijk mijn keuze heb verklaard, xon Riekwel (met dank aan GE/DID/AK)

Ietstelezen | 1988 | | pagina 16