JCHAN DE WIT - LONDON LIA SORBER Amateurdansfestival in Zeeland. in jouw afdruk verblijft in mijn bed jouw beeld versteent mijn denken jouw omtrek vervormt mijn ogen je nam mijn laatste zaad aan je wenste mij veel geluk je hield mijn gezouten huid vast het hijgen gedoopt in smolt weg voor de woordei in het hoog oplaaiende vuur het zeepaard de zeehond het redelijk geweld de ossekar twee kinderen in een huifkar de kraal leeg de grote trek begint verlaten in de steek gelaten opzijgezet uitgerangeerd de bergtop vermorzelt de afgrond de pelgrim zoekt de berghut de honden bewakende optrek uitje lichaam bewaar ik het zwijgen van je lichaam onthoud ik het huilen deus ex machina de geest is een fiktie van de geest het lichaam is de laatste oplossing In het kader van het landelijke amateurfestival Is In oktober 1987 ook in Terneuzen een Zeeuws amateurfestival georgani seerd door de landelijke werkgroep. Op zo'n festival is het mogelijk de contacten met andere amateurdansgroepen en/ of scholen/studio's te verstevigen. Bovendien krijgt iedereen een beeld van waar aan gewerkt wordt bij de In Zeeland gevestigde balletactivisten. Het dansgebeuren In 1987 was een goed initiatief zodat besloten Is in 1988 weer een festijn te organiseren. Wel moet ernaar gestreeft worden dat er meer groepen uit heel Zeeland meedoen, zodat het geen Zeeuws-Vlaamse presentatie wordt. Alleen dan hebben we een goed overzicht van hetgeen zich op dansgebied in Zeeland afspeelt. Gelukkig gaat de Pro vincie positief in op het initiatief voor het festival en verstrekt de nodige subsidie voor dit unieke evenement, Om tot nog meer gezamenlijk dansplezier en deskundigheids-bevordering te komen zijn er dansdocenten van buiten de provincie uitgenodigd die de deelnemers aan het festival in de vorm van een workshop met hun werkwijze zullenl laten kennismaken. De workshops zullen bestaan uit moderne dans; jazzballet en volksdans. In de avonduren bestaat de gele genheid om naar het nieuwe programma van stichting 'Dansz' te gaan kijken in het Zuidlandtheater in Terneuzen. De volgende ochtend moeten alle deelnemers al vroeg aanwezig zijn in het theater voor de doorloop. Zondagmiddag treden de groepen aan het voetlicht en zullen het publiek laten zien waar Zeeland zich al dansend mee bezighoud. Het leuke van Zeeland is dat ondanks dat de Provincie weinig dansbeoefenaars heeft er altijd heel wat activiteiten ontwik keld worden. De workshops behorende bij het dansfestival worden gehouden op zaterdag 19 november en het ama teurdansfestival zelf vindt plaats op zondag 20 november In het Zuidlandtheater in Terneuzen en staat open voor belang stellende en toeschouwers. Tijdens het festival zal een deskundige jury aanwezig zijn die bepaalt welke groepen Zeeland zullen vertegenwoordigen op het landelijke festival. De sluitingsdatum voor inschrijving is helaas al verlopen. Dat was n.l. 30 september j.l. Het belooft een interessant evenement te worden. Dus bent u geïnteresseerd geraakt loop dan 20 novem ber gerust binnen bij het theater. letstelezen ontving weer berichten van het mira celse dichtwonder Johai de Wit uit London. Hondse gedichten noemt hij ze. In oktober ontmoet Ad Lateveer hem in Den Haag (Deo (e.a.) Volente). Een in terview zal volgen. Hopelijk reeds in hei februari/dichtnummer. Voorlopig nog een paar pareltjes uit het Londense. 2, 438.2 Gravenstraat 99 4567 AB Clinge Telefoon 01140 - 10939 Geopend woe. t/m zon. van 13.30 tot 17.30 uur en op afspraak

Ietstelezen | 1988 | | pagina 4