18 De schilderijen en portrettenverzameling werd verrijkt met eene groote schilderij in olieverwvoorstellende een 19 gezigt op het voormalig jagthuis ter Lindezijnde een geschenk van den directeur M. Fak Brouwer met het Het ministerie van oorlog. The Smithsonian institution te Washington. Videnskabs-selskabet te Christiania. La société impériale des sciences naturelles a Cherbourg The society of natural history te Boston. Die kais.-kön. geologische Reichs-Anstalt te Weenen. Die Ackerbau-gesellschaft von Ohio. La société pour la recherche et la conservation des monuments histo- riques dans le grand-duché de Luxembourg. Cercle archéologique du Pays de Waes. La société scientifique et littéraire du Limbourg a Tongres. Curatoren der Leidsche hoogeschool. De koninklijke akademie van wetenschappen te Amsterdam. Het provinciaal genootschap van kunsten en wetenschappen in Noord brabant, Het provinciaal Utrechtsch genootschap van kunsten en wetenschappen. Het Priesch genootschap van geschied-, oudheid- en taalkunde. De Hollandsche maatschappij van wetenschappen te Haarlem. Teylers-genootschap te Haarlem. De maatschappij der Nederlandsche letterkunde te Leiden. Het Bataafsch genootschap van konsten en wetenschappen. De maatschappij tot bevordering van geneeskunde. De Overijsselsche vereeniging tot bevordering van provinciale welvaart. Het doofstommen-instituut te Groningen. De inrigting voor doofstommen-onderwijs te Rotterdam. De vereeniging voor eene openbare bibliotheek en leeskabinet te Rot terdam. Het natuurkundig gezelschap te Groningen. De doopsgezinde gemeente te Amsterdam. De waalsche gemeente te Leiden. De vereeniging van genees- en heelkundigen in Zeeland. Het departement Middelburg der maatschappij tot nut van 't alge meen. Het departement Middelburg der Nederfandsche maatschappij van nij verheid. De typographische vereeniging te Middelburg. De gedeputeerde staten van Zeeland. Het gemeentebestuur van Nijmegen. Het gemeentebestuur van Middelburg. Het gemeentebestuur van Leiden. De directeuren en leden, die ons boekwerken ter plaatsing in de bi bliotheek deden toekomen zijndr. G. A. N. Allebé te Amsterdam mr. J. T. Bodel Nijenhuis, te Leiden; dr. J. T. Bergman te Leiden; dr. J. P. Berdenis van Berlekom, te Middelburg; mr. J. Dirks, te Leeuwarden; J. H. van Dale, te Sluis; mr. A. J. van Df.inse, te Middelburg W. Eekhopp, te Leeuwarden mr. J. P. N. Ermerins te Zie- rikzeedr. A. A. Fokker te Middelburgmr. G. A. Fokker, te Middel burg; prof. R. Fruin, te Leiden; J. baron de St. Génois te Gent; prof. Harting te Utrechtprof. H. C. van Hall te Groningen jhr. mr. J. de Bosch Kemper te Amsterdam H. Kuijper Gz., te Amsterdammr. M. F. Lantshber, te Middelburg; dr. J. C. de Man, te Middelburg; F. Nagtglas, te Middelburg; prof. J. J. van Oosterzee, te Utrecht; L. de Pontaumont, te Cherboqrg; K. R. Pekelharing, te Middelburg; dr. R. Soetbrood Piccardt, te Goes; dr. A. Romein, te Enkhuizen; Ch. Rahlenbeck te Brussel, mr. A. F. Sipelé te Middelburg, mr. G. N. de Stoppelaar te Middelburgprof. G. W. Vreede te Utrecht; en dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen te Middelburg. Verder ontving net genootschap nog boekgeschenken van de heeren mr. H. J. J. Bijleveld, te 's Gravenhage; J. Thileman Boeije, te Middelburgjhr. F. C. de Casembroot te Tholendr. N. B. Donker sloot, te Dordrecht; prof. D. Bierens de Haan, te Leiden; H. Han del te 's GravenhageC. A. Holmboe te ChristianiaC. H. J. van Benthem Jutting te MiddelburgR. Keijzer te Christiania H. van der Kraan, te IJsselmondeJ. Lieblein te Christiania; F. P. Lihar- zik, te Weenen; P. A. Munck te Christiania; dr. L. Mulder, te De venter; jhr. A. O. van den Santheuvel, te Zierikzee; J. A. Smits van Nieuwerkerk te Dordrecht en J. van der Toorn te Nijmegen. Zie de lijst der boekenna de uitgave van den nieuwen catalogus voor de bibliotheek ontvangenachter de Bijlagen 'tot dit verslag.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1865 | | pagina 10