24 Zeeland 15241572 medegedeeld door K. R. Pekel haring De meer dan gewone zorgen aan de uitvoering besteed en de grootere omvang van het boekdeel zelf zijn hoofd zakelijk als de redenen te beschouwen waarom de uitgave niet zoo spoedig is gevolgd, als wij zelf wel hadden ge- wenscht. De eerstgenoemde verhandeling is echter afzon derlijk verschenen en voor den prijs van 30 cent algemeen verkrijgbaar gesteld. Tot dezen maatregel is niet alleen ten opzigte van dit stuk overgegaandoch het bestuur heeft besloten dien op al de stukken van het archief toe te passen. Wij zijn namelijk met de heeren J. C. W. Altore fer overeengekomende werken van het genootschap voort aan voor eigen rekening te doen uitgeven. Mogen al hierdoor onze werkzaamheden eenigzins zijn vermeerderd, wij hebben gemeendons dit in het belang van het ge nootschap te moeten getroosten. Op deze wijze toch blijft het met den eigendom ook het kopijregt behouden en is het in staat zelf den prijszoo der afzonderlijke stuk ken als van ieder deelte bepalen en door dien matig te stellen het debiet te bevorderendat tot dusverre niet groot was. Mogt later de ondervinding leeren, dat wij ons in onze goede verwachting te dien opzigte hebben bedrogendan zoude men het hierbij als eene proefne ming kunnen laten en verder naar omstandigheden kun nen handelen. Onze oude betrekkingen met nagenoeg veertig, zoo binnen als buiten het koninkrijkin Europa en in Ame rika, gevestigde geleerde genootschappen en wetenschap pelijke ligchamen hebben op nieuw eenige uitbreiding ondergaan. In den zomer van het vorige jaar heeft het bestuur zich voor het eerst in betrekking gesteld met den Oud- heidskundigen kring van het land van JVaeste St. Ni- kolaas. Op het daartoe gedaan verzoek deelden wij haar een afschrift mede van het opschrift der in onze kabinet ten berustende koperen plaatzijnde een fundatiebrief voor missen te St. Pouwels in Oostvlaanderenwederkee- rig ontvingen wij hare tot nu toe verschenen werken. Tot de Smithsonian institution te Washington hebben wij ons gewend met het verzoek om opgave van al het geen, in den ruimsten zin des woords, betrekking heb bende op de vroegere kolonisatie der Zeeuwen in Noord en Zuid-Amerika, aldaar zoo in openbare als in bijzon dere verzamelingen thans nog aangetroffen en bewaard mogt wordenten einde dergelijke gedenkstukken en bij dragen tot onze koloniale geschiedenis ook in het moe derland meer algemeen mogten bekend geraken. Tot ons leedwezen is echter aan dit verzoek nog niet voldaan. Hierbij is later nog gevoegd: e. Keur der stad Reymerswaal van 19 September 1480 op het teelen en bereiden van meekrapmedegedeeld door mr. G. A. Fokkkr. De prijs van het gansche deelgr. 8°. 329 bl. met 2 gekleurde kaar ten en 2 platen is bepaald op 3,25doch voor de leden, op franco aan vrage bij den secretaris, op 2,50. De afzonderlijke stukken zijn verkrijgbaar gesteld: a. voor 0,30; b. voor f 1,20; c. voor 1,20; d. voor f 1, en e. voor 0,30.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1865 | | pagina 13