38 BIJLAGE III. Aan de Provinciale Staten van Zeeland. Mijne Heeren! Uit naam van het Zeeuwsch genootschap der weten schappen en krachtens het besluitdoor heeren directeu ren den 21 April jl. genomenhebben wij de eer ons tot Uwe vergadering te wenden met eerbiedig verzoekdat het Haar moge behagen, de Haar bij deze kenbaar te maken belangen van het genootschap in gunstige overwe ging te willen nemen en door regtstreeksche hulp en ondersteuning niet alleen den bloei dier zoo oude en lof waardige instelling te willen bevorderen, maar ook haar nuttig bestaan voor de toekomst te willen verzekeren. Reeds voor nagenoeg honderd jaren werd bij haar eersfe optreden als wetenschappelijk ligchaam door de Staten van dit gewest het zegel hunner goedkeuring aan die vereeniging gehecht en bij resolutie van 23 Maart 1769 haar de zinspreuk non sordent in undis geschonken, waar- 39 aan zij tot nu toe immer getrouw ook voor het vervolg en des te eerder door Uwe medewerking hoopt te zullen en te kunnen beantwoorden. Het ligt niet in onze bedoeling de verschillende lot wisselingen na te gaanwelke het genootschap gedurende al dien tijd heeft ondervondenevenmin past het ons zijne verdiensten in het breede uit te metenmaar toch mogen wrij de verklaring niet terughouden en achten wij ons gelukkig haarzonder vrees voor gegronde tegen spraak, hier openlijk te kunnen afleggen: dat het zich bijna eene eeuw lang met roem heeft staande gehouden en zoo binnen als buiten 's lands zich eenen gunstigen naam heeft verworven. Thans rust op ons de verpligtingdien ouden roem te handhavendien goeden naam te bewaren en het werk der vaderen voort te zettengewijzigd naar de behoeften des tijds en ingerigt naar de eischen der we tenschap. Dat het Zeeuwsch genootschap reeds voor lang in dien geest is werkzaam geweesttoont niet alleen zijne laat stelijk uitgegeven reeks van geschriften aanmaar blijkt ook uit het stelselmatige van vele andere zijner hande lingen. Treedt men zijne kabinetten binnen, dan zal men al dadelijk bevindendat er voor menig vak van studie de bouwstoffen met de meeste zorgvuldigheid zijn bijeenge- bragt en zoodanig ingerigtdat voor Zeeland vooral de

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1865 | | pagina 20