69 68 van Domburgvan het lid C. D. eene auctie bij Ten einde haar inhoud ook onder het publiek eenigszins bekend te maken, zijn een twaalftal montres vervaardigd, waarin door den conservator dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen bij afwisseling de meest belangrijke gezichten, afbeeldingen en kaarten uit verschillende gedeelten der provincie worden tentoongesteld. Het in het vorige gedrukte verslag toegezegde vervolg op de beschrijving dezer verzameling is in 1885 verschenen. Omtrent de aanwinsten valt jaarsgewijze het volgende te vermelden 1884. Een drietal platen aangekocht op Frederik Muller te Amsterdam; eene lithographie van het gedenkteeken ter eere van Betje Wolff en Aagtje Deken te Vlissingenvan wijlen den directeur mr. A. M. Becius; eenige photographieën van de verbeteringswerken van het kanaal Ter NeuzenGent, van wijlen het lid A. J. Brevet. 1885. Eene teekening van Perkois, voorstellende een ge zicht op de zaagmolens onder Nieuw- en St. Joosland, be nevens eene afbeelding van het onlangs afgebroken arsenaal en van de stadsfontein te Veere, met bijbehoorende beschrij ving, van het lid J. A. Erederiks. 1886. Eene collectie stukken betreffende de te Vlissingen gehouden Bellamy-tentoonstellingvan het lid F. Nagtglas eenige bouwkundige teekeningen van den architect de Munck te Middelburg, van mr. P. J. van der Feen te Zutfen; eene photographic van de voormalige beursklok te Vlissingen van wijlen den heer W. van der Os te Vlissingen; eene photographic naar eene schilderij van Hermannvoor stellende de vleeschhal te Middelburg, van den heer O. W. Bauer te Middelburg. 1887. Eene wandelkaart Nagtglas Versteeg; kaart en everingboek van den Eendragtpolder door Hat- linga 1780 van het lid mr. W. Polman Kruseman; eene hoogst belangrijke verzameling opstellen en aanteeke- ningen bewerkt door het lid mr. J. H. de Stoppelaar te Cairo betreffende de geschiedenis en oudheidkunde van Zeeland eenige brieven van wijlen den oud-voorzitter van het Zeeuwsch genootschap mr. N. C. Lambrechtsenaangekocht vier pakketten met stukken van diversen aardvan mevrouw de wed. mr. C. P Lenshoekgeb. Soutendamte Brussel een octrooi voor Adriaan Studler van Zurckheer van Bergen enz., wonende te Alkmaarom te mogen testeeren enz., gegeven door de staten van Holland en West-Friesland in den Haag 12 December 1691, van den heer A. C. Danc- kaerts te Cortgene een fraai geïllusteerd exemplaar met de sleutels van de Burlesque notulen der staten van Zeeland, van Michielsen W aangekocht een autografenboek van Edel Mogende Heeren Gecom mitteerde Baden van Zeeland afkomstig van wijlen jhr. mr. W. C. M. de Jonge van Ellemeetvan het lid jhr. mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet eene portefeuille met bescheidenbetreffende de voormalige wis- en natuurkundige afdeeling van ons genootschap, aan geboden door mevr, de wed. P. M. de Lignygeb. van Deinse een afschrift van het dagboek van den raadpensionaris L. P. van de Spiegeltijdens zijne gevangenschap te ’s-Gra- venhage van den heer L. Wichers aldaar. Zelandia Illustrata. Was deze verzameling in het oude gebouw moeielijk te raadplegenthans lokt hare plaatsing in eene ruim goed ver lichte zaal daartoe uit, en wordt in toenemende mate daarva.. gebruik gemaakt. Visvliet besproken in de Januaribij- I i) Door den heer M. H. van eenkomst van 1893zie bladz. 61.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 39