97 96 den di- dezen kunstvollen, inspannenden arbeid werd een beroep ge daan op de kunstvaardigheid van den directeur W. D. Luteijn den conservator der verzameling schilderijendie zich daarvan met zijne gewone welwillendheid en met den bekenden goeden uitslag kweet. Ter zijde van de zittende boerin bevindt zich in eene tafelstoel een eveneens door den heer Luteijn geboetseerde popvoorstellende een boerenkind in de kleeding van de eerste helft dezer eeuw, geschonken door mevr. J. C. Broe dervan Sluijs te Middelburg. De stoelen waarop de boer en de boerin gezeten zijn dateeren uit het jaar 1773 en zijn door het bestuur der ambachtsheerlijkheid van Oud-Vosmeer aan het genootschap in bruikleen afgestaan. Op de tafel vóór de boerin ligt een uitstekend gecon serveerd exemplaar van den prentenbijbel van Basnage met zilveren sloteneen geschenk van den directeur Henri Tak. De kunstig bewerkte houten pers ter zijde van de deur is afkomstig uit het oude gasthuis te Middelburg en werd in bruikleen verstrekt door het bestuur der godshuizen. Het fraaie stel oud-Delftsch aardewerk op de gebeeld houwde kast is een geschenk van mevrouw MezgerBorsius. Boven die kast hangt eene groote schilderij van het Mun- nikenhof, zooals dat zich ten tijde van Vader Oats ver toonde in bruikleen afgestaan door den directeur dr. A. van der Swalme. Van de collectie porselein en aardewerkwelke deels in eene kastdeels boven de deuren en den schoorsteen is uit gestald, werd boven (bl. 56) reeds gesproken. Afzonderlijk verdient vermelding de fraaie antieke porseleinkastwelke door den conservator J. A. Frederiks in Holland werd aan gekocht 1). De ouderwetsche kamer werd verder in den loop der jaren niet de volgende aanwinsten verrijkt. 1885. Een ouderwetsche koperen stoof, van het lid dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen; zes borden van oud-Delftsch aardewerkvan het lid J. A. Frederiks een tinnen lamp van Duitsch fabrikaat, afkomstig uit het armenhuis te ’s-Gravenpolderaangekocht een fiesch met beenensnijwerkvan den directeur M. Fokker een bijbeltje met zilveren slootje en de psalmen van Datheen van mej. van den Driessen Mareeuw te Terneuzen. 1886. Zes schotels oud-Delftsch aardewerk van recteur Henri Tak; vier dito borden, van den heer J. Franse te Zierikzee; verschillende boerenkleedingstukkenvan den heer J. Peper te Aagtekerkeden heer A. Boogaert te Arnemuiden, mej. Eggel te Axel, mej. Mazure te Groede, wed. Maljaers te Biggekerkemej. Terwpert te Koudekerke en anderen; een zilveren breinaald met scheede, van mej. van den Driessen Mareeuw te Terneuzen een antieke koperen tabaksdoos met eene bijbelsche voor stelling en reliefvan den heer J. C. Carelse te Middel burg eenige oude kerkbriefjesvan het lid dr. Y. Keijzer; eenige teekenlappen van mej. A. de Broekert te Middelburg. 1887. Een drietal glanssteenen en een mutsenplank, van mej. R. 8. Mazure te Groede eenige teekenlappen, van mej. van den Driessen Mareeuw te Terneuzen en van het lid L. K. van der Harst; vier borden oud-Delftsch aardewerkvan het lid L. K. van der Harst een zilveren lodereindoosjevan denzelfde een blauwe pot met Japansche figuren, vermoedelijk een oude doofpotvan het lid A. Walraven J) Door een der directeurendie onbekend wenscht te blijvenwerd in de aankoopsom 250) honderd gulden bijgedragen.

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 53