104 105 boerin van den directeur en Speijk 1889. afgebroken huis te Vlissingen, ge- 8 gevelsteen met twee gekroonde hoofden uit het jaar een gevel te Wolfaartsdijkvan het lid van het geslacht schoorsteen van den Meehandel met van den heer G. twee antieke stoelen, in bruikleen van de Nederduitsch- Hervormde gemeente te Goes; eenige prachtige servetten met de wapens van Anthonie Pieter van Dishoeck, benevens een verhaal van de feesten bij gelegenheid van het huwelijk van den heer E. van Dishoeck iii Bengalen in 1708 geschenk van den heer J. Welleman, burgemeester van Hoedekenskerke eene door Petronella Moens in 1824 vervaardigde en aan den heer Soetbrood Piccardt ten geschenke gegeven slaapmuts waarin de woorden zijn gebreid het lid J. H. C. Heijse; eene Japansch-verlakte tabaksdooswaarop de handteekening vergezeld van een eigenhandig schrijven van J. C. J. van van den heer J. C. Houbaer te Vlissingen. Eenige bezoarsteenenvroeger als medicament ge bruikt, uit den boedel van wijlen het lid dr. S. Dobbelaer de Wind, van den heer J. Pak Brouwer Mz. te Middelburg; eenige tegelsteenen afkomstig uit het gebouw van het pro vinciaal gerechtshof, waarop de Eransche leliën als represen- i anten der regeering van het huis van Bourgondiëvan den- zelfde een 1592, afkomstig uit II. K. Persant Snoep; een steen met de wapens van het geslacht van de Poel (Pahidanus), afkomstig uit een schoorsteen van de in 1888 afgebroken buitenplaats Poelwijk bij Oost-Souburgvan mevr, de wed. van Teylingen, geb. du Buisson Becius te Amsterdam een steen met het jaartal 1594 en het devies //Plaisir ail- leursgevonden in den grond der zooeven genoemde buiten plaats van dezelfde een gevelsteen uit een een oude timmermansmaatstok met de vroeger gebruikelijke maten, van den heer A. D. Vreke te Middelburg; eenige oude forcipes, van den heer P. A. E. de Wijs te Middelburg eenige oude pijpjes en drie antieke tinnen lepeltjes, van den heer G. O. van der Want te Gouda; een glazen bokaal op de goede Visserij van Zeeland van het lid L. K. van der Harst; een glazen bokaal op den bloei van de letters W. O. R. en het jaartal 1723 de Bruijne te Middelburg; twee gebakken tegels met een Walchersche boer en van den heer J. E. Eak Brouwer te Middelburg een declinatorium of magneetnaaldvan den directeur W. J. Sprenger een timmermansschaaf met snijwerk en het jaartal 1728, bewaard in de familie van den smid Boone te Ter Bottinge aangekocht een hellebaard, gevonden te Westkapelle en waarschijnlijk indertijd gebruikt bij het gerecht aldaar, aangekocht; het model van een driemaster, door den kamerbehangei P. N, Kaljé te Middelburg vervaardigd, van W. J. Sprenger. 1888. Een schilderstukjevolgens overlevering geschilderd door den Middelburgschen kunstschilder Gaal, voorstellende de eerste koepokinenting te Middelburg door van Solingen, van dr. V. K. L. van Oste Amsterdam een fraaie wapensteen met de wapens van Jacob van Hoorn, afkomstig van de buitenplaats Noordbeek bij Souburg, van den heer J. M. Kakebeeke te Goes; een tondeldoos of tintelkot, met het opschrift ,/Philippus Dupon 1731,” van den directeur J. Luteijn; een houten blok met ketting, vroeger als strafwerktuig voor de weezen gebruiktin bruikleen van het gemeentebestuur van Middelburg 9 «Denk op uw koets gevleid Moens heeft mijn muts gebreid;”

Jaarverslagen en naamlijsten KZGW 1817-1906, 2018 - heden | 1893 | | pagina 57